Wakacje zimą – 5 miejsc gdzie znajdziecie słońce!

Kiedy jesień i zima na stałe zagoszczą w naszym kraju część z nas z pewnością odczuje syndrom pilnego wyjazdu w tropiki. Już dziś warto się zastanowić i zaplanować wakacje zimą. Mam dla Was 5 miejsc, w których słońca z pewnością nie zabraknie. Na liście znajdziecie również propozycje bardziej egzotyczne.

1. Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to najczęściej wybierane miejsce na zimowy wypoczynek.  Bogata siatka połączeń lotniczych i ciekawa oferta biur podróży sprawia, że to właśnie tu uciekają Polacy w poszukiwaniu słońca. Do najchętniej wybieranych wysp należą Gran Canaria, Teneryfa oraz Fuerteventura. Nieco mniejszą popularnością cieszy się równie piękne Lanzarote. Tygodniowy wypoczynek z podstawowym wyżywieniem można zaplanować nawet za 1100 zł.

Okazje na Wyspy Kanaryjskie

 

2. Tajlandia

Jeśli nie Europa, to pierwszą nasuwającą się propozycją jest nieustannie zyskująca na popularności Tajlandia. Najlepszym czasem na podróż jest okres pomiędzy listopadem a marcem. Tajlandia to nie tylko piękne widoki i zjawiskowe plaże, ale również sympatyczni ludzie i wyjątkowa kuchnia.  To kraj, w którym można sobie pozwolić na bardzo ekskluzywne wakacje w atrakcyjnej cenie.

Okazje do Tajlandii

3. Wietnam

Wakacje zimą to również doskonała okazja na podróż do Wietnamu.  Najlepiej przyjechać tu pomiędzy listopadem a marcem, jednak kraj ten ugości nas przyjemną pogodą praktyczne przez cały rok. Ceny na miejscu są bardzo atrakcyjne dla Europejczyków. Najdroższą częścią tego wyjazdu będzie przelot. Jeżeli zdecydujemy się na kupno biletów na ostatnią chwilę możemy upolować przelot nawet za ok  1300 zł w obie strony.

4. Madera

Madera to propozycja dla tych, którzy bardziej ok upalnych temperatury preferują wiosenny klimat. Ta wieczne zielona wyspa położona jest na Oceanie Atlantyckim. To właśnie tu znajduje się drugi co do wielkości klif w Europie, z którego roztacza się naprawdę spektakularny widok. Madera to doskonały wybór przez cały rok. Zimą polecana jest przede wszystkim dla tych, którzy nie chcą lecieć na drugi koniec świata w poszukiwaniu słońca. Tygodniowy pobyt na Maderze w 3* hotelu ze śniadaniami można zaplanować już od około 1300 zł.

Okazje na Maderę

5. Dubaj

Dubaj rzadko pojawia się wśród propozycji na wakacje zimą. A szkoda! Prawdą jest, że okres od listopada do początku marca to doskonały czas na odwiedziny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Szczególnie jeśli chcemy uniknąć okrutnych upałów, do których jako Europejczycy nie jesteśmy przyzwyczajeni.A Dubaj to nie tylko świetna pogoda, ale również moc atrakcji dosłownie dla każdego.

Do Dubaju można się wybrać na własną rękę (do ZEA z Warszawy lata Emirates) lub skorzystać z bogatej oferty biur podróży. Jeśli korzystamy z tej drugiej opcji to za tygodniowy wypoczynek w 3* hotelu ze śniadaniami zapłacimy około 2 500 zł.

Okazje do Dubaju

 

Post Author: Milena

Dodaj komentarz