Dni wolne 2021 — jak sprytnie planować urlop?

Dla większości z nas rok 2020 odchodzi w zapomnienie. Staramy się patrzeć z nadzieją w przyszłość i liczymy na to, że wkrótce ponownie wrócimy do planowania podróży. Niestety dni wolne 2021 nie układają się po naszej myśli. Jeśli liczyliście na mnóstwo długich weekendów, to niestety muszę Was rozczarować. Kalendarz nas nie rozpieszcza. Mimo to, na dole znajdziecie przepis na to jak wykorzystać dni wolne od pracy w 100 proc.

Jak zaplanować dni wolne 2021?

W 2021 roku będzie 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Aż sześć z nich przypada w sobotę lub niedzielę. Jeśli dobrze rozplanujemy swój urlop możemy zaplanować dwa dłuższe urlopy — długi weekend w czerwcu oraz listopadzie. W tym roku wyjątkowo niekorzystnie ułożyła się natomiast majówka. Czas na planowanie!

Już na początku stycznia możemy zaliczyć kilkudniowy urlop. Tradycyjnie, 1 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Jeśli weźmiemy wolne 4 i 5 stycznia to łącznie z 6 grudnia będziemy mieli 6 dni wolnego. Oczywiście plany urlopowe mogą być znacznie ograniczone ze względu na lockdown w wielu krajach. Mimo wszystko to całkiem fajna okazja do odpoczynku od pracy.

Od 4 do 17 stycznia dzieci w całej Polsce mają ferie zimowe. Stoki narciarskie w Polsce są jednak zamknięte, a jeśli zdecydujemy się na wyjazd zagraniczny i powrót do kraju transportem zbiorowym czeka nas obowiązkowa kwarantanna.

W tym roku Wielkanoc obchodzimy na samym początku kwietnia. Dni wolne to 4 kwietnia (niedziela) oraz 5 kwietnia (poniedziałek).

Dni wolne 2021 ułożyły się niepomyślnie również w maju. 1 maja to sobota, 3 maja natomiast poniedziałek. Możemy więc liczyć tylko na 3 dni wypoczynku.

W czerwcu w końcu będziemy mieli okazję na zaplanowanie długiego weekendu. Boże Ciało w tym roku przypada 3 czerwca (czwartek). Jeśli zdecydujemy się na wzięcie dnia wolnego w piątek 4 czerwca to będziemy mogli odpocząć 4 dni. Warto z tej możliwości skorzystać bo kolejna okazja na dłuższe wolne dopiero w listopadzie. 15 sierpnia w 2021 roku to niestety niedziela.

Na przełomie października i listopada czeka nad 3 dniowy weekend, ponieważ 1 listopada przypada w poniedziałek. 11 listopada układa się zdecydowanie bardziej korzystnie (to czwartek) i możemy zaplanować 4 dniowy weekend biorąc wolne 12 listopada.

Grudzień 2021 będzie też mniej łaskawy od tegorocznego. Boże Narodzenie obchodzić będziemy w sobotę a drugi dzień świąt w niedzielę. Nie będzie więc okazji do dłuższego wypoczynku. Noc sylwestrowa przypada z piątku na sobotę.

Powyższy plan został przygotowany z założeniem, że pracujemy od poniedziałku do piątku i przysługuje nam 26 dni urlopu

Post Author: Milena

Dodaj komentarz