Dni wolne 2019 – kiedy zaplanować urlop i jak go maksymalnie wykorzystać?

W tym roku okazji do wyjazdów bez wykorzystywania dodatkowego urlopu będzie całkiem sporo. Szczególnie korzystny będzie wyjazd na majówkę, Wielkanoc oraz przy okazji Wszystkich Świętych i święta Niepodległości. Niestety żaden z dni ustawowo wolnych od pracy nie przypada w sobotę. Oznacza to, że nie będziemy mogli w 2019 roku odebrać dnia wolnego.  Zobaczcie jak rozplanować dni wolne 2019 i zaplanować podróże na kolejny rok.

Dni wolne 2019 – kiedy wziąć urlop?

Pierwsza okazja na dłuższy wypoczynek nadarza się już na przełomie roku. Jeśli skorzystaliście z moich ubiegłorocznych podpowiedzi to prawdopodobnie myślicie już nad pakowaniem bagaży na wyjazd świąteczno–sylwestrowy. Najlepsze okazje na te wyjazdy prawdopodobnie już za nami, ale jest jeszcze szansa na upolowanie egzotycznych wakacji last minute (czarter + znalezienie noclegu we własnym zakresie). Jeśli coś ciekawego się pojawi z pewnością znajdziecie o tym informację TUTAJ.

Trzech Króli (6 stycznia) wypada w tym roku w niedzielę, więc na dłuższe wolne będziemy musieli poczekać aż do kwietnia. Wielkanoc w tym roku świętujemy pod koniec kwietnia — 21 i 22 kwietnia to dni wolne od pracy. Tu warto zastanowić się nad długim urlopem. 7 dni urlopu da nam aż dwa tygodnie wolnego. To doskonały moment na długą podróż np w egzotyczne kraje. Możemy też zaplanować urlop tylko na majówkę. Wzięcia wolnego 2 maja daje nam aż 5 dni wolnego.

Dni wolne 2019 – kiedy najlepiej zaplanować wyjazd?

Kolejna okazja do podróży nadarzy się 20 czerwca. W czwartek wypada Boże Ciało. Jeśli zdecydujemy się wziąć jeden dzień urlopu w piątek zyskamy przedłużony weekend (4 dni na krótki wyjazd).

Również 15 sierpnia(czwartek) będzie okazją do zorganizowania krótkiego wypadu za granicę. Jeden dzień wolnego pozwoli nam na zorganizowanie 4 dniowego wypadu.

Dwie okazje do weekendowych wypadów trafią się również w listopadzie. Wszystkich Świętych przypada w piątek, a Święto Niepodległości w piątek. To okazja na zaplanowanie 2 przedłużonych weekendów (dwa trzydniowe wyjazdy).

Święta Bożego Narodzenia w 2019 będziemy obchodzić w środę i czwartek. Jeśli weźmiemy 5 dni urlopu to będziemy mogli wyjechać aż na 12 dni. Dodatkowo jeśli skorzystamy z wolnego również 2 i 3 stycznia możemy zaplanować nawet 17 dniową podróż (!).

Jeśli skorzystamy ze wszystkich przedstawionych powyżej opcji zużyjemy 16 dni urlopu będziemy mogli spędzić w podróży nawet 41 dni. Dodatkowo pozostanie nam 10 dni urlopu do wykorzystania na długi nawet 2 tygodniowy wyjazd. Razem w 2019 roku możemy wyjechać na 55 dni + weekendy, które nie zostały uwzględnione powyżej.

Niniejszy plan powstał w oparciu o założenie, że pracujemy od poniedziałku do piątku i mamy 26 dni urlopu.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz