LOT wysyła do Londynu po Polaków swój największy samolot

W związku z wykryciem nowej mutacji koronawirusa SARS-CoV-2 wiele krajów zdecydowało się na tymczasowe zawieszenie połączeń z Wielką Brytanią. Tysiące osób, które planowały powrót do domu tuż przed świętami utknęły na Wyspach. Sytuacja ta dotyczy również obywateli naszego kraju. Polska zapowiedziała zawieszenie lotów z Wielkiej Brytanii od północy w poniedziałek.

Lot do domu z Wielkiej Brytanii

Decyzje o zakazanie lotów pomiędzy Wielką Brytanią a pozostałymi krajami sypały się jak lawina. Na taki ruch zdecydowała się również Polska. W nocy z niedzieli na poniedziałek zapadła decyzja, która uniemożliwiła wielu osobą powrót do domu na święta. Zakaz lotów ma obowiązywać od północy z poniedziałku na wtorek. Nie podano do wiadomości do kiedy to obostrzenie zostanie utrzymane.

W związku z zaistniała sytuacją, aby umożliwić większej liczbie Polaków powrót do domu LOT zdecydował się wysłać do Wielkiej Brytanii największy samolot w swojej flocie. Do Londynu poleci Dreamliner, który może zabrać na pokład prawie 300 pasażerów. Maszyna zostanie podstawiona na LOT popołudniowy.

Jeszcze dziś do Polski z Londynu przyleci wiele samolotów. Niestety nie wszyscy chętni znajdą miejsca na pokładzie. Zaraz po ogłoszeniu decyzji polskiego rządu wszystkie bilety wyprzedały się.

21.12.2020 z lotniska Stansted przylecą m.in. samoloty do Szczecina, Olsztyna, Krakowa oraz Rzeszowa.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz