Dni wolne 2020: sprawdź jak sprytnie zaplanować urlop!

14Nie ma co udawać — kalendarz na rok 2020 nie ułożył się po naszej myśli. Nie załamujemy jednak rąk i kombinujemy, aby wycisnąć z niego jak najwięcej wolnego. Sprawdźcie jak ułożyły się dni wolne 2020 i planujcie kolejne podróże.

Jak zaplanować dni wolne 2020?

W 2020 roku będzie 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Aż sześć z nich przypada w sobotę lub niedzielę. Jeśli dobrze rozplanujemy swój urlop możemy w 2020 roku zaplanować kilka dłuższych urlopów m.in. długi weekend w czerwcu oraz listopadzie. W tym roku wyjątkowo niekorzystnie ułożyła się natomiast majówka. Mimo wszystko korzystając z poniższych podpowiedzi w 2020 roku możecie podróżować prawie 50 dni.

Już na początku stycznia możemy zaliczyć kilkudniowy urlop. Tradycyjnie, 1 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Jeśli 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek) weźmiemy urlop to w sumie z 6 stycznia (poniedziałek) otrzymamy 6 dni wolnego. Warto wykorzystać okazję bo na najbliższe wolne dni przyjdzie nam czekać aż do kwietnia.

Wielkanoc przypada w tym roku na połowę kwietnia (12-13.04). W związku z tym niestety nie uda nam się tak ja w 2019 roku połączyć świąt z majówką i stworzyć naprawdę ultra długiego urlopu. Majówka w tym roku również nie powala. 1 maja przypada w piątek, a 3 maja w niedzielę. Oczywiście można sobie majówkę przedłużyć biorąc wolne dzień wcześniej lub dzień później, ale nie będziemy mieli  z tego tak fajnych korzyści jak w kończącym się roku.

W czerwcu czeka nas natomiast długi weekend. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z jednego dnia urlopu, będziemy mogli odpoczywać 4 dni. 11 czerwca (czwartek) mamy Boże Ciało. Po długim weekendzie w czerwcu ponownie będziemy się musieli uzbroić w cierpliwość lub zaplanować długi wakacyjny urlop w oczekiwaniu na listopadowe wolne.

Dni wolne 2020 — długi weekend listopadowy i szansa na dłuższe świętowanie w grudniu

Dni wolne 2020 ułożyły się tak, że w listopadzie będziemy mieli szansę tylko na jeden długi weekend. Będzie on jednak aż 5-dniowy. Wystarczy, że weźmiecie wolne 12 i 13 listopada. Raczej Was nie zaskoczę, jeśli napiszę, że święta równie nie ułożyły się po naszej myśli. 26 grudnia wypada w tym roku w sobotę. Tym razem warto jednak wziąć kilka dni wolnego przed świętami (od 21-24 grudnia) i otrzymać w ten sposób 9 dni wolnego. Później pozostaje już tylko czekać na 2021 rok i lepszy układ kalendarza 🙂

Korzystając z poniższych wskazówek wykorzystując 9 dni urlopu możecie być w podróży 30 dni. Dodatkowo pozostanie Wam 17 dni wolnego do wykorzystania. Czyli w sumie 47 dni podróżowania plus nieuwzględnione powyżej weekendy.

Nie jest aż tak źle! Wysilcie swoją kreatywność i wyciśnijcie jak najwięcej z pozostałych dni wolnych i weekendów.

 

 

Powyższy plan został przygotowany z założeniem, że pracujemy od poniedziałku do piątku i przysługuje nam 26 dni urlopu.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz