Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi — wszystko co musisz wiedzieć aby tam pojechać!

Twierdzicie, że św. Mikołaj nie istnieje? Koniecznie musicie pojechać do Rovaniemi i zobaczyć to na własne oczy. Możliwość zobaczenia Mikołaja przyciąga w to miejsce tysiące turystów. Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi zachwyci nie tylko małych, ale również tych większych miłośników świątecznego klimatu.

Gdzie znajduje się wioska świętego Mikołaja?

Święty Mikołaj, jak dobrze wie o tym, każde dziecko, mieszka w Laponii, regionie Finlandii położonym na północy kraju. To właśnie dzięki niezwykłemu mieszkańcowi, którego zna każde dziecko, miejscowość Rovaniemi zyskała niezwykłą sławę i przyciąga tysiące turystów spragnionych spotkania ze świętym Mikołajem.

Co ciekawe miejsce to jest atrakcją całoroczną. Mimo wszystko polecam zaplanować wycieczkę do Rovaniemi w listopadzie lub grudniu. Wtedy najlepiej poczujemy klimat tego miejsca. Należy jednak pamiętać, że wioska jest nieczynna we wszystkie dni ustawowo wolne od pracy. Odpada więc wizyta 25 lub 26 grudnia, kiedy to Mikołaj ma najwięcej pracy 😉

Rovaniemi to nie tylko dom świętego Mikołaja. Około 9 km dalej znajduje się niezwykle ciekawy Santa Park.

Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi — Jak tam dojechać?

Jak dostać się do Rovaniemi? Opcji jest kilka. Możecie po prostu polecieć do Rovaniemi z przesiadką w Helsinkach. Będzie to jednak najdroższa opcja. Najtańsze bilety w tej opcji, które udało mi się znaleźć w momencie pisania tego artykułu, kosztowały 1200 zł (bez żadnej promocji).

Można jednak zrobić to taniej. Wystarczy, że polecimy do Turku (bilety nawet za 78 zł w obie strony), a stamtąd skorzystamy z podróży pociągiem. Bilety kupowane z wyprzedzeniem można zarezerwować nawet za około 26 euro. Niestety, obecnie loty do Turku z Wizz Air odbywają się wyłącznie z Gdańska. Pasażerowie z Warszawy muszą więc doliczyć jeszcze koszt dotarcia do Trójmiasta. Nadal będzie on jednak znacznie niższy niż lot z Warszawy bez promocji.

To jednak nie ostatnia opcja. Ci, którzy wolą, aby taki wyjazd zorganizowali za nich specjaliści mogą skorzystać z oferty biura podróży. Tak! BP oferują kompleksowe wycieczki do wioski świętego Mikołaja w Rovaniemi. W taką jednodniową podróż można się wybrać z kilku miast  z Rainbow Tours. Chociaż cena jest wysoka (ceny startują od około 1300 zł) to plan podróży prezentuje się naprawdę interesująco i bajkowo. 

Atrakcje w wiosce świętego Mikołaja

Przejdźmy jednak do konkretów co wioska świętego Mikołaja w Rovaniemi oferuje oprócz samego spotkania z najsławniejszym świętym na świecie? Lista atrakcji zdaje się nie mieć końca. Możecie m.in. wziąć udział w zajęciach w Szkole Elfów, obejrzeć Urząd Pocztowy Świętego Mikołaja czy wyruszyć na Reniferowe Safari. Oczywiście to jeszcze nie wszystko! Na miejscu znajduje się również Muzeum Skuterów Śnieżnych, wystawa lodowych rzeźb, a także sklepy z pamiątkami.

Sama wizyta w tym miejscu jest darmowa, a wioska jest czynna w grudniu od 9 do 19. Podczas spotkania z Mikołajem nie można jednak robić zdjęć własnym sprzętem. Jeśli będziecie chcieli przywieźć ze sobą tego typu pamiątkę to wykonają ją dla Was Elfy. Koszt jednego wywołanego zdjęcia to 25 euro lub 49 euro za pendrive z dwoma zdjęciami i filmem z wizyty.

Wioska świętego Mikołaja oferuje również noclegi. Opcji noclegowych jest bardzo dużo. Możemy wybierać spośród drewnianych domków w lesie, igloo czy szklanych apartamentów. Niestety ceny są bardzo wysoki i rozpoczynają się od 125 euro za pokój.

Podsumowując wycieczka do wioski św. Mikołaja nie jest najtańszym sposobem na wprowadzenie się w świąteczny klimat, ale jeśli tylko dobrze zorganizujemy taką podróż (np. oszczędzając na transporcie czy rezygnując z noclegu) możemy zaplanować niezapomniany wyjazd dla całej rodziny.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz