Pierwsza taka deklaracja linii lotniczych! Nie zaszczepisz się? Nie polecisz.

Sytuacja linii lotniczych, tak jak i wielu innych branż jest obecnie niezwykle trudna. Przewoźnicy nie ustają jednak w działaniach, które miałyby zapewnić bezpieczny i komfortowy powrót pasażerów na pokłady samolotów. Sytuacja jest jednak wyjątkowa, więc wymaga nietypowych rozwiązań. Pierwszy międzynarodowy przewoźnik zapowiedział, że w przyszłym roku, szczepienie na COVID-19 może być warunkiem wejścia na pokład.

Na pokład samolotu tylko po szczepieniu? 

Jako pierwszy, o konieczności szczepień wspomniał australijski przewoźnik Qantas. Już w przyszłym roku linia lotnicza będzie wymagała zaświadczeń o szczepieniu przeciw koronawirusowi od pasażerów lotów międzynarodowych. Taką deklarację usłyszeć można było w poniedziałek na kanale CNN, podczas wywiadu, w którym wziął udział prezes Qantas – Alan Joyce. Czy szczepienia będą wymagane również podczas lotów krajowych? Taka decyzja jeszcze nie zapadła, ale rozważane są wszystkie scenariusze.


Co z innymi liniami?

Qantas podała informację o obowiązku szczepień jako pierwsza linia. Nie oznacza to jednak, że inni przewoźnicy nie zdecydują się na takie same rozwiązania. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną jest to wysoce prawdopodobne. O możliwości zastosowania takiego rozwiązania wspominała m. in. Air Asia.

Obowiązkowe szczepienia mogą się stać kolejnym z elementów naszej nowej rzeczywistości. Dziś, w zależności do kraju do którego podróżujemy musimy przedstawić negatywny test na covid-19, nosić maseczki czy poddawać się obowiązkowym pomiarom temperatury.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz