Jarmarki świąteczne w Europie: tu poczujesz świąteczny klimat (top 7)

Jeszcze nie śpiewamy Last Christmas, ale już powoli wprowadzamy się w świąteczny klimat. Koniec listopada to czas, w którym rozpoczynają się jarmarki świąteczne w Europie. Większość z nich będzie czynna przez cały grudzień, aż do pierwszego tygodnia stycznia. W tym czasie będziecie mieli okazję spróbować lokalnych potraw, rozgrzać się gorącą czekoladą i grzanym winem oraz zaopatrzyć się w nietuzinkowe prezenty dla bliskich. Poznajcie 7 najciekawszych propozycji na jarmarki świąteczne w Europie.

Sztokholm, Szwecja

Macie ochotę na tradycyjne szwedzkie słodycze albo coś bardziej niespotykanego jak mięso renifera? Łapcie tanie bilety do Sztokholmu i wybierzcie się na jarmark bożonarodzeniowy na Starym Mieście. Tutaj już od 23 listopada do 23 grudnia czeka na Was niezwykle odświętna atmosfera z mnóstwem straganów, pięknego rękodzieła i smakołyków.  Jarmark będzie otwarty codzienne od 11 do 18.

Okazje do Sztokholmu

Praga, Czechy

Niezależnie od pory roku Praga może się pochwalić bajkowym klimatem, ale w okresie świątecznym miasto to robi niepowtarzalne wrażenie. W stolicy Czech możecie odwiedzić kilka jarmarków jednak te najbardziej sławne to ten zlokalizowany na Placu Wacława oraz Rynku Starego Miasta. Tutejsze jarmarki trwają od 30.11 aż do 6.01. To mnóstwo czasu, aby nacieszyć się niepowtarzalną świąteczną atmosferą.

Wiedeń, Austria

Jeśli wybieracie się na jarmarki świąteczne w Europie to powinniście również rozważyć przyjazd do Wiednia. Tutaj do wyboru również kilka lokalizacji: przy Belwederze, pałacu Schoenbrunn czy na Placu Marii Teresy. Tutaj klimat świąt poczujecie najwcześniej, bo niektóre z jarmarków startują już w połowie listopada. Większość  nich będzie nas gościć codziennie do 26.12.

Okazje do Wiednia

Tallinn, Estonia

W zestawieniu nie mogła również zabraknąć Tallinna. Tutaj również wczuwanie się w świąteczny klimat możecie rozpocząć wcześniej, bo już w połowie listopada. Kolorowe stragany pełne pysznego jedzenia i prezentów będą otwarte aż do 7.01. Podczas jarmarku w Tallinie odbywa się również wiele koncertów i pokazów artystycznych. W weekendy warto zobaczyć na przykład pokazy tradycyjnego tańca estońskiego.

Okazje do Tallina

Strasburg, Francja

Jeśli macie się ochotę wybrać nieco dalej, to szczególnie polecam jarmark świąteczny w Strasburgu. W okresie świąt całe miasto dosłownie tonie w dekoracjach. Pojawiają się nie tylko choinki, odświętnie przystrojone są również fasady budynków (szczególnie wokół Starego Miasta). Tradycja jarmarku w tym miejscu sięga 1570 roku! Ten pierwszy otrzymał nazwę Christkindelsmärik, czyli targ dzieciątka Jezus.

W tym roku jarmark w Strasburgu rozpocznie się 24 listopada, a stragany będą rozsiane dosłownie po całym mieście.

Jarmarki świąteczne w Europie — Lwów, Ukraina

Jarmarki świąteczne w Europie
Jarmarki świąteczne w Europie. Na zdjęciu Lwów. Fot. Ruslan-Lytvyn // Shutterstock.com

A jeśli będziecie mieli niedosyt świątecznych klimatów, to na jarmark świąteczny do Lwowa będziecie mogli się wybrać jeszcze w styczniu. Stragany gościć Was będą od połowy grudnia aż do połowy stycznia. Szukajcie ich na Rynku Głównym i na ul. Svobody. Podróż do Lwowa będzie jedną z najtańszych wycieczek na jarmarki, jaką możecie zaplanować.

Okazje do Lwowa

Budapeszt, Węgry

Jarmark świąteczne w Europie zachwycają swoim pięknem i atmosferą. W poszukiwaniu tego najpiękniejszego powinniście również zajrzeć do Budapesztu. U stóp Bazyliki Świętego Stefana (widocznej na zdjęciu) w połowie listopada rozpoczyna się świąteczne świętowanie. Pełno tu straganów z przysmakami kuchni węgierskiej, ale nie brakuje również świątecznych ozdób czy rękodzieła. Z pewnością napijecie się tu również pysznego grzanego wina.

Okazje do Budapesztu

Post Author: Milena

Dodaj komentarz