Hotele dla wegetarian – fanaberia czy odpowiedź na potrzeby klientów?

Jeszcze kilkanaście lat temu osoby na diecie wegetariańskiej, wegańskiej lub wykluczającej inne produkty musiały się liczyć z wieloma problemami nie tylko w podróży, ale również w życiu codziennym. To prawda, że wciąż na pytanie o danie wegetariańskie możemy usłyszeć A wędzony łosoś może być? ale wiele w tej materii już się zmieniło.  Dziś nie tylko restaurację czy sklepy zaczynają dbać o dostępność jedzenia dla wegetarian. Na najwyższym poziomie tą grupę klientów chcą również ugościć właściciele hoteli. Hotele dla wegetarian stają się coraz bardziej powszechne. Czy to fanaberia a może dbanie o klienta?

Hotele dla wegetarian – zielony trend

Branża turystyczna jest coraz bardziej świadoma nowych grup klientów i pragnie wyjść im na przeciw. Jeśli poszukujecie hotelu z bogatą ofertą dla wegetarian warto zajrzeć na dwie strony, które gromadzą informacje o tego typu obiektach – VeggieHotels lub VeganWelcome. Można tam znaleźć miejsca noclegowe nie tylko dla wegan i wegetarian ale również osób na diecie bezlaktozowej czy bezglutenowej. W samych Niemczech znajdziemy ponad 90 takich obiektów, we Włoszech nieco ponad 60 a w Wielkiej Brytanii 51. Sporą grupę hoteli wegetariańskich znajdziemy również poza Europą np. w Indiach czy Stanach Zjednoczonych. Na mapie Europy wciąż wyrastają nowe hotele dla wegetarian.

Niektóre z tych obiektów rozbudowały swoją ofertę dla niejedzących mięsa. Do tej grupy należy sieć Sentido Hotels & Resorts posiadająca 69 obiektów na całym świecie. Są również sieci hoteli, które całkowicie zrezygnowały z serwowania mięsa tak jak np. indyjska sieć hoteli The Byke.

Kierunki urlopowe dla wegetarian

hotele dla wegetarian
Hotele dla wegetarian są coraz bardziej powszechne. Nie tylko w krajach, w których większość osób zdecydowała się na taką dietę.

Jeśli nie spożywacie mięsa warto również rozejrzeć się za kierunkami podróży, które są prawdziwymi rajami dla wegetarian. Pierwszym kierunkiem, który powinniście rozważyć są oczywiście Indie. To właśnie tam, w II tysiącleciu p. n. e zrodził się wegetarianizm. Początkowo miał on charakter czysto religijny, dopiero znacznie później zaczęto go wybierać z pobudek moralnych lub zdrowotnych. W Indiach opracowana bardzo prosty i czytelny sposób na oznaczanie produktów, który jest czytelny również dla turystów. Te które są oparte na wegetariańskich składnikach mają symbol zielonej kropki wpisanej w zielony kwadrat, natomiast produkty zawierające składniki odzwierzęce są opatrzone brązową kropką wpisaną w brązowy kwadrat. Wiele dań kuchni indyjskiej jest to posiłki wegetariańskie. Można wymieniać bez końca tradycyjne potrawy w Indiach, które nie zawierają w swoim składzie mięsa. W tym kraju wegetarianin z pewnością nie odczuje dyskomfortu w związku z ograniczeniami w diecie.

Kolejnym jedzeniowym rajem dla wegetarian jest Tajlandia.  To prawdziwa kopalnia wegetariańskich i wegańskich produktów w rewelacyjnie niskich cenach. Na każdym kroku spotkamy tu tofu czy różne wariacje na temat mleka roślinnego. Na każdym kroku spotkamy tu miejsca ze świeżymi owocami, które smakują tak jak nigdzie indziej. Potraw wegetariańskich w tajskich menu również nie brakuje. A jeśli jesteście pescowegetarianami (pescoweterianizm dopuszcza spożywanie ryb i owoców morza) to również będziecie w raju. Krewetki, kraby, małże i inne czekają również na każdym kroku.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz