Już 28 września gigantyczny strajk Ryanair! Co czeka pasażerów?

Ciężko powiedzieć czy aktualną sytuację w Ryanair można nazywać jeszcze złą passą. Kolejne strajki stają się już niemal codziennością. Następny zapowiedziano już na 28 września. Jak zapowiadają związki zawodowe ma być to największy strajk w historii irlandzkiego przewoźnika. Belgijskie związki zawodowe CNE nie pozostawiają złudzeń – strajk zapowiedziany na 28 września będzie stanowił zagrożenie dla “setek lotów”. 

5 krajów w obronie praw pracowniczych

W obronie praw pracowników postanowił stanąć personel pokładowy z 5 krajów – Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Belgii oraz Holandii. Niewykluczone, że swój udział w strajku potwierdzi również kolejny kraj – Niemcy. Chociaż związkowcy mówią o ogromnej skali protestu sam przewoźnik wydaje się nie przejmować sytuacją. Przedstawiciele taniej linii twierdzą, że większość lotów odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia w opublikowanym komunikacie  szef działu marketingu, Kenny Jacobs.

Czwartkowa decyzja, którą podjęto na spotkaniu związków zawodowych to efekt braku postępu w negocjacjach z kierownictwem Ryanaira. Pracownikom zaproponowano zmianę kontraktów dopiero w 2022 roku. To jednak jest według nich nie do zaakceptowania i żądają zmian w umowach już 2019 roku.

Warto przypomnieć, że ostatni strajk zakończył się zaledwie wczoraj. W środę doszło do strajku pilotów i personelu pokładowego Ryanaira w Niemczech. Odwołano 150 z 400 planowanych lotów. Problemy dotknęły również pasażerów z Polski.

Pamiętajmy również, że w przypadku strajku pracowników linii lotniczej możemy się ubiegać o odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz