EasyJet bagaż podręczny – wszystko co musisz wiedzieć

EasyJet to jeden z gigantów europejskiego rynku taniego latania.  Brytyjski przewoźnik już niedługo rozpocznie swoje loty z Warszawy.  Jakiś czas temu informowaliśmy Was o uruchomieniu 4 nowych tras – do Berlina, Genewy, Bazylei oraz Londynu. Już dziś warto zapoznań się z restrykcjami odnośnie bagażu. EasyJet bagaż podręczny – wszystko co musisz wiedzieć!

EasyJet bagaż podręczny – wymiary, waga

Bagaż podręczny w easyJet nie może przekroczyć wymiarów  56x45x25 cm (wliczając uchwyty i kółka). Taką torbę lub walizkę mogą zabrać ze sobą pasażerowie, którzy wykupili bilet w taryfie standard. Ci z pasażerów, którzy postanowili skorzystać z taryfy FLEXI lub easyJet Plus mogą zabrać także dodatkową drugą sztukę bagażu. Może to być mała torba (torba na laptopa lub torebka), którą należy umieścić pod siedzeniem z przodu. Bagaż podręczny w easyJet nie ma limitu wagowego.

Taryfa Flexi oprócz zabrania na pokład dwóch sztuk bagażu podręcznego obejmuje również inne udogodnienia. Pasażerowie mogą dokonywać zmian w rezerwacji, przysługuje im wybór miejsca w samolocie a także szybkie wejście na pokład. Przy zakupie biletu w taryfie flexi można również nadać bagaż rejestrowany w cenie biletu.

EasyJet bagaż rejestrowany

EasyJet bagaż podręczny
EasyJet bagaż podręczny – wszystko co musisz wiedzieć

Maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego nie mogą przekroczyć 275 centymetrów (długość + szerokość + wysokość). W taryfie standard bagaż rejestrowany trzeba dokupić oddzielnie. Koszt jest uzależniony od wagi i długości trasy. Zabranie ze sobą jednej sztuki bagażu o wadze do 23 kg może kosztować od 66 do 160 zł. W taryfie Flexi jeden bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg można ze sobą zabrać w cenie biletu. Każdy pasażer może nadać maksymalnie 3 bagaże o wadze do 23 kg.

Inne opłaty o których powinieneś wiedzieć

Pasażerowie korzystają z różnych zmian w ramach swojej rezerwacji. Warto wiedzieć ile dodatkowo może nas to kosztować. Poniżej lista najczęściej dokonywanych zmian wraz z cenami.

  • Poprawienie literówki lub zmiana zwrotu grzecznościowego – bezpłatnie
  • Zmiana nazwiska pasażera na więcej niż 60 dni przed podróżą – 85 zł
  • Zmiana nazwiska pasażera na mniej niż 60 dni przed podróżą –250 zł
  • Wcześniejszy lot (skorzystanie z wcześniejszego lotu w tym samy dniu) – 100 zł

Podane powyżej ceny dotyczą zmian dokonywanych online. Ceny przy dokonywaniu zmian poprzez telecentrum są wyższe.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz