Koniec z dużym bagażem podręcznym w Ryanair!

Tego się nie spodziewaliśmy! Ryanair ogłosił właśnie zmianę polityki bagażowej. Od 1 listopada nie zabierzemy już w podróż dużego bagażu podręcznego. Szykują się duże i niekorzystne dla pasażerów zmiany.

Żegnamy bezpłatny duży bagaż podręczny

Od 1 listopada nie zabierzemy już do samolotu dużego bagażu podręcznego. Od tego dnia pasażerowie będą musieli dopłacić żeby zabrać ze sobą dodatkową sztukę bagażu. Będzie to kosztowało 10 euro, a walizka lub duży plecak trafi od razu do luku bagażowego.

Każdy pasażer będzie mógł nadać tylko jedną sztukę bagażu o wymiarach 55 x 40 x 25 cm o maksymalnej wadze do 10 kg płacąc 10 euro.

Istnieje również sposób alternatywny. Duży bagaż podręczny nadal będzie można zabrać na pokład jeśli zdecydujemy się na priorytetowy boarding. Wtedy będzie nas to kosztowało 6 euro (jeśli usługa zostanie wykupiona podczas dokonywania rezerwacji biletów lotniczych).

Co jeszcze zmieni się w polityce bagażowej?

Od 1 listopada zmienią się również wymiary małego bagażu, który każdy pasażer będzie mógł zabrać ze sobą. Od tego dnia będzie on miał dopuszczalne wymiary 40 x 20 x 25 cm. Szczegółowe informacje odnośnie nowej polityki bagażowej Ryanair znajdą się na stronie przewoźnika 1 września.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz