Co zabrać na długi lot? Niezbędniki w bagażu podręcznym

Dla większości z nas długa podróż samolotem wcale nie należy do rzeczy przyjemnych. Ciasne fotele klasy ekonomicznej, niewygodna pozycja i czas, który płynie dwa razy wolniej niż zwykle. Przed taką podróżą warto się dobrze zastanowić co zabrać na długi lot? Jakie rzeczy będą nam niezbędne, a które spokojnie mogą zostać w domu lub znaleźć się w bagażu rejestrowanym. Każdy ma osobiste preferencje i potrzeby jednak są pewne rzeczy, których w Waszej walizce po prostu nie powinno zabraknąć.

Przed podróżą: Wygoda przede wszystkim!

Pamiętajcie, że dobrze spakowany bagaż podręczny uzupełniony o potrzebne rzeczy może Wam zapewnić znacznie wyższy komfort podróży. Pracę nad wygodą zacząć należy jednak od podstaw i skupić dużą uwagę na ubraniu. Wybierajcie luźne, przewiewne materiały, które nie będą powodować ucisku. Odpuście spodnie rurki, a zamiast tego wybierzcie bardziej obszerne, bawełniane dresy. Kiedyś, jak każdej kobiecie, zależało mi przede wszystkim na dobrym wyglądzie. Dziś stawiam na wygodę i czasem na odprawie wyglądam jak połączenie hiphopowca z kloszardem 🙂

Z dobrym wyglądem łączy się również moja kolejna rada. Drogie Panie! Jeśli wydaje się Wam, że makijaż jest Wam totalnie niezbędny i nie jesteście w stanie pokazać się obcym bez warstwy kosmetyków to powinnyście przyjąć do wiadomości, że wyrządzacie sobie przeogromną krzywdę. Kilka godzin spędzonych w samolocie, w pełnym makijażu może spowodować, że Wasza skóra na zdjęciach z wakacji będzie wyglądała upiornie. No chyba, że w planach macie pełny makijaż na twarzy także podczas plażowania – jeśli tak jest to chyba trafiłyście na nieodpowiedniego bloga. Jeśli podróż na lotnisko bez makijażu nie wchodzi w Waszym przypadku w grę koniecznie zapakujcie do bagażu podręcznego mały płyn do demakijażu i waciki. Pierwszą rzeczą, którą powinnyście zrobić po wejściu do samolotu jest zmycie makijażu i nawilżenie twarzy (podziękujecie mi za to kiedyś). Brak makijażu i wygodne ciuchy to dwie podstawowe kwestie, o których musicie pomyśleć najlepiej jeszcze przed wejściem do samolotu. Nie zapominajcie również o zabraniu bluzy lub swetra – w samolotach bywa bardzo chłodno, a przy długim locie możecie konkretnie zmarznąć.

co zabrać na długi lot
Co zabrać na długi lot? Pamiętaj o rzeczach, które ułatwią Twoją podróż

W trakcie podróży: Co zabrać na długi lot?

Od tego jak się ubrać przechodzimy do niezbędników, które warto zapakować do walizki. Nawet jeśli zamierzacie przespać cały lot są rzeczy, które po prostu się przydadzą. Warto przede wszystkim założyć, że nie uda nam się jednak usnąć. Tu przyda się odrobina rozrywki. Dobra książka, muzyka na telefonie, gazeta lub film mogą Wam umilić kilka godzin długiego lotu. Absolutnie nigdy nie ruszam się na lotnisko bez książki, bo z zasypianiem w samolocie u mnie niestety nie jest najlepiej.

Zmieniacie kilka stref czasowych, prawdopodobnie na miejscu pogoda również będzie inna. Dlatego do bagażu podręcznego pakujemy też ubranie na zmianę, z którego skorzystamy tuż po wylądowaniu. Świeży t-shirt da Wam nie tylko wygodę na miejscu, ale również pozwoli poczuć się odrobinę bardziej świeżo – w końcu od kilku, a nawet kilkunastu godzin nie widzieliście się z prysznicem. Jeśli klimat znacznie się różni warto też pamiętać o obuwiu na zmianę, bo zimowe lub jesienne buty z Polski nie koniecznie sprawdzą się w egzotycznym kraju.

Na pokład samolotu zabieram zawsze leki i podstawowe kosmetyki. Wśród moich niezbędników kosmetycznych znajdują się balsam do ust, szczotka do włosów, wilgotne chusteczki, pasta do zębów i szczoteczka oraz krem uniwersalny tupu Nivea lub coś podobnego. Oczywiście możecie te rzeczy pominąć jednak ja lubię się po prostu doprowadzić do porządku i czuć odrobinę bardziej komfortowo po tym jak wytarga mnie klasa ekonomiczna. 3 niezbędne dla mnie leki to: coś przeciwbólowego, tabletki na gardło oraz krople do oczu. Suche powietrze nie działa zbyt dobrze na nikogo.

Co jeszcze ląduje w bagażu podręcznym? U mnie cała elektronika – aparat, laptop, tablet, power bank. To wszystko będzie zdecydowanie bardziej bezpieczne ze mną. Część z tych przedmiotów umili mi też życie podczas lotu.

Co zabrać na długi lot? Kilka słów w ramach podsumowania

Wszystkie informacje, które znaleźliście w tym tekście to tylko podpowiedzi. Wraz z coraz większą liczbą lotów na swoim koncie będziecie coraz bardziej świadomi tego co faktycznie przyda się Wam podczas podróży. Jeśli czeka Was pierwszy lub jeden z pierwszych lotów to wskazane przeze mnie przedmiotu z pewnością uratują Was od nudy, zamarznięcia na pokładzie i dużego dyskomfortu po wylądowaniu.

Dostosowanie bagażu podręcznego do swoich potrzeb jest bardzo ważne. W moim przypadku zabranie balsamu do ust jest niezbędne (w samolocie bardzo szybko przesuszają mi się usta i powoduje to duży dyskomfort), jeśli nie macie takiego problemu ten punkt możecie spokojnie pominąć.

W bagażu podręcznym oraz podczas podróży pamiętaj o:

  • Wygodnym ubraniu
  • Braku makijażu
  • Rozrywce na czas lotu – książka, muzyka, film
  • Ubraniu na zmianę
  • Podstawowych kosmetykach i środkach higieny osobistej – szczotka do włosów, pasta do zębów itp.
  • Podstawowych lekach
  • Innych przedmiotach, które wydają Ci się niezbędne (oczywiście w rozsądnych ilościach)

Post Author: Milena

Dodaj komentarz