Wakacje we wrześniu. Gdzie jechać?

Sezon urlopowy w pełni, ale nie wszyscy z nas zdecydowali się na urlop w okresie wakacyjnym. Coraz więcej osób odkłada swoje plany wypoczynkowe na wrzesień a nawet październik. Wakacje we wrześniu to bardzo dobre rozwiązanie jeśli nie lubimy tłumów. Dziś podpowiadam gdzie najlepiej wybrać się na urlop poza sezonem.

Chorwacja

wakacje we wrześniu – chorwacja
Wakacje we wrześniu? Chorwacja!

Chorwacja jest tłumnie odwiedzana przez naszych rodaków i nie tylko głównie od czerwca do końca sierpnia. We wrześniu turystów jest już znacznie mniej a pogoda nadal bajeczna chociaż nie tak upalna. Wrzesień będzie doskonałym momentem aby połączyć odpoczynek w Chorwacji ze zwiedzaniem. Warto wybrać się np. w okolice Makarskiej, a w ramach jednodniowych wycieczek odwiedzić takie miejsca jak Mostar w Bośni i Hercegowinie, wodospady Kravica czy Dubrownik. Moje propozycje na wyjazdy do Chorwacji znajdziesz tutaj.

Czytaj również: Wodospady Kravica – jednodniowa wycieczka z Makarskiej.

Wyspy Kanaryjskie

wakacje we wrześniu na wyspach kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to tak na prawdę dobry wybór o każdej porze roku. Nawet w styczniu czy lutym możemy tam liczyć na temperatury około 24 stopni. A Kanary są stworzone nie tylko dla tych, którzy uwielbiają błogie lenistwo na plaży. Wyspy Kanaryjskie to prawdziwy raj dla surferów. Na korzyść jesiennych wyjazdów na Teneryfę, Gran Canarię czy Fuertę przemawiają przede wszystkim ceny. Poza sezonem tygodniowy pobyt na tych wyspach może masz kosztować kilkaset złotych mniej.

Tu znajdziesz moje propozycje wyjazdów na Wyspy Kanaryjskie.

Cypr

wakacje we wrześniu możecie zaplanować na Cyprze

Cypr to kolejne miejsce z gwarantowaną pogodą poza sezonem wakacyjnym. Wybierając się na Wyspę Afrodyty warto pomyśleć o wynajęciu samochodu, ponieważ atrakcje są rozsiane w różnych częściach kraju. Można oczywiście korzystać z komunikacji miejskiej jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem i ograniczeniami. Więcej na ten temat można przeczytać w moim poradniku o autobusach na Cyprze. Najpopularniejsze kurorty turystyczne to przede wszystkim Pafos, Larnaka oraz Ayia Napa. Do Larnaki można dolecieć bezpośrednio z Warszawy z LOTem lub Wizz Airem. Zobacz moje propozycje wyjazdów na Cypr.

Wakacje we wrześniu – Bułgaria

bułgaria wakacje wrzesień

Bułgaria to szczególnie dobry kierunek dla tych, którzy liczą na bardzo atrakcyjne ceny wyjazdów. We wrześniu ceny wycieczek do Złotych Piasków czy na Słoneczny Brzeg znacznie spadają i 7 dniowy pobyt w opcji all inclusive można kupić nawet za 1000 zł. W pierwszej połowie września spokojnie możemy być też pewni dobrej pogody.

Tu znajdziesz moje propozycje na tani wypoczynek w Bułgarii.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz