Bezpieczne Airbnb – nie daj się oszukać

Airbnb to platforma wynajmu mieszkań, która nieustannie zyskuje na popularności. Coraz więcej osób dostrzega w tym serwisie ciekawą alternatywę dla nocowania w hotelach. Wraz ze wzrostem zainteresowania pojawia się też coraz więcej pytań o bezpieczeństwo.  Bezpieczne Airbnb ? Jak najbardziej! Musisz tylko wiedzieć jak nie dać się naciągnąć. Mam dla Ciebie kilka wskazówek, które uchronią Cię przed złym wyborem.

Alternatywa dla hoteli

Zacznijmy od tego, że wypowiadam się z perspektywy osoby, która aktywnie korzysta z Airbnb. Na swoim koncie mam kilkanaście noclegów u różnych gospodarzy. Po kilku latach korzystania z tego serwisu nadal najchętniej wybieram właśnie noclegi u osób prywatnych. Poznałam w ten sposób wiele ciekawych i sympatycznych osób. Podczas mojej długoletniej przygody tylko raz miałam zastrzeżenia dotyczące noclegu i w dużej mierze dotyczyły one czystości.

Cenie sobie bezpieczeństwo i komfort w podróży. Dlatego szukając ofert na Airbnb dokładnie się im przyglądam i weryfikuje podane przez gospodarza informacje. Przez lata wypracowałam sobie listę rzeczy, które wzbudzają moją wątpliwość. Zawsze przy wybieraniu noclegu kieruję się tymi zasadami i nie zdarzyło mi się trafić źle. Wydaje mi się więc, że możecie je potraktować jako rady uniwersalne, które pomogą w wyborze odpowiedniego noclegu. Co zatem powinno wzbudzić Wasze wątpliwości?

100 zł na pierwszą rezerwację na Airbnb

Bezpieczne Airbnb – o czym musisz pamiętać

bezpieczne airbnb
Taras ze spektakularnym widokiem? Na Airbnb to możliwe ( Bezpieczne Airbnb)
 • Mała liczba zdjęć oraz ich jakość
  70 metrowe mieszkanie z trzema mało wyraźnymi zdjęciami w ofercie? Może w mieszkaniu nie ma innych miejsc wartych pokazania, albo lepiej pewne rzeczy pominąć? Jeśli oferta nie ma wystarczającej liczby zdjęć (dla mnie to minimum 10) i nie są na nich zaprezentowane wszystkie pomieszczenia zawarte w ofercie raczej nie zdecyduje się na wybór mieszkania. Dodam jeszcze, że serwis stara się osobiście weryfikować umieszczone zdjęcia z rzeczywistością. Pracownicy Airbnb osobiście odwiedzając mieszkania w celu weryfikacji stanu faktycznego. Jeśli taka wizyta miała miejsce, pod zdjęciem znajdziesz stosowną informację.
 • Bałagan w mieszkaniu
  Nigdy nie potrafiłam zrozumieć ofert z zagraconymi mieszkaniami, w których panuje bałagan. Nie jestem pedantką, ale taka “prezentacja” skutecznie odpycha mnie od zarezerwowania mieszkania. Skoro tak wygląda ono na zdjęciach to dlaczego miałabym zakładać, że gospodarz postanowi  posprzątać na Wasze przybycie? Dla mnie to nie do zaakceptowania.
 • Mała liczba opinii
  Tutaj również przyjmuje założenie, że nie wynajmuje mieszkań, które nie mają przynajmniej 10 opinii. W opiniach gości można znaleźć wiele przydatnych informacji i dowiedzieć się bardzo dużo o gospodarzach. To drugi punkt po zdjęciach, któremu powinniście poświęcić maksymalną uwagę.
 • Niespotykanie niska cena
  Wystarczy przejrzeć kilka ofert aby zorientować się jak kształtują się ceny najmu w danym miejscu. Niska cena nie musi nas od razu odrzucać (może po prostu trafiliśmy na okazję życia), ale powinna wzmóc naszą czujność. Jeśli nocleg we wszystkich innych miejscach kosztuje 200 zł za dobę a u tego konkretnego wynajmującego 20 to może warto przeczytać dokładnie ofertę jeszcze raz.
 • Weryfikacja gospodarza
  Bezpieczne Airbnb z założenia kreują właściciele firmy. Za równie użytkownicy jak i wynajmujący przechodzą weryfikację, która ma pozwolić obu stroną czuć się komfortowo. Skoro ja jako użytkownik przechodzę wielostopniową weryfikację (m.in. dowód osobisty, numer telefonu, konto na facebooku czy google +) to również zwracam uwagę na to jakie weryfikacje przeszedł gospodarz. Nie jest to najważniejszy czynnik, ale również warto na to zwrócić uwagę.

Bezpieczne Airbnb – zniżka na pierwszy nocleg

Podsumowując, bezpieczne airbnb to nie mrzonka. W serwisie jest wiele ciekawych ofert a sytuacja, w których nocleg pozostawia wiele do życzenia są sporadyczne. Pamiętaj, że dużo w tej kwestii zależy od Ciebie – jeśli dobrze zweryfikujesz mieszkanie nie powinieneś być nieprzyjemnie zaskoczony.

Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Airbnb warto zarejestrować się z mojego linku polecającego. Otrzymacie 100 zł na pierwszą rezerwację.

100 zł na pierwszą rezerwację

To nie jest wpis sponsorowany. Wszystkie opinie w nim zawarte są moimi własnymi.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz