Wycieczki first minute — czy to się opłaca?

Kupowanie wakacji na ostatnią chwilę nikogo nie dziwi. Polowanie na najlepszą ofertę na kilka dni, a czasem godzin przed wylotem stało się standardową praktyką wielu z nas. Od kilku sezonów jest jednak coraz trudniej o zakup wycieczki w spektakularnej cenie, szczególnie jeśli polujemy na termin wakacyjny. Jaka jest zatem alternatywa? Wycieczki first minute czyli takie kupowane nawet na kilka miesięcy przed wylotem. Niektórzy nadal pozostają w przekonaniu, że najwięcej zaoszczędzimy kupując last minute. Czy tak faktycznie jest? Sprawdzamy!

Wycieczki first minute jako sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Przyznajcie się, kiedy zaczynacie myśleć o zaplanowaniu wyjazdu na majówkę? 2 miesiące wcześniej? Może 3? Większość przypomina sobie o tym na miesiąc a nawet krócej przed planowanym wyjazdem. Wtedy pojawia się zdziwienie: nie ma tanich wycieczek? Dlaczego bilety na weekend majowy do Budapesztu kosztują 600 zł gdy normalnie można je kupić za około 180 zł? Majówka na Majorce kosztuje 2500?! Niemożliwe! Otóż możliwe… a jednym ze sposób, żeby się przed tym obronić jest szukanie wycieczki first minute albo kupienie biletów dużo wcześniej.

 

Osobisty przykład — dwa lata temu polowałam, że wrześniu na wakacje last minute. Moje próby wyjazdu po taniości spełzły jednak na niczym. Ostatecznie spędziliśmy przyjemny urlop we Wrocławiu. Podczas przekopywania internetu w poszukiwaniu wymarzonych wakacji trafiłam jednak na ofertę obok której nie mogłam przejść obojętnie. Były to bilety na Cypr w okresie weekendu majowego za 399 zł. 5 minut później miałam zaplanowany tygodniowy urlop w maju za nieco ponad 800 zł. Pierwszy raz od dawna, kiedy zbliżał się termin weekendu majowego nie kręciłam głową mrucząc pod nosem “chyba zostajemy w domu”. Cieszyłam się z wyjazdu w cenie, która już kilka tygodni później nie była do osiągnięcia w żaden sposób. Wycieczki na majówkę na Cyprze, na 2 tygodnie przed odlotem kosztowały nawet 2000 zł.

 

To oczywiście przykład na samodzielne składanie wyjazdu, ale Ci którzy nie lubią wkładać dużo trudu w zaplanowanie wyjazdu niech jeszcze chwilę tu zostaną. Dla Was również jest alternatywa i nazywa się wycieczki first minute. Niedawno prezentowałam Wam ofertę tygodniowego wypoczynku na Minorce (z wylotem 1 maja) za 1019 zł. Później cena wzrosła do 1148 zł, ale nadal jest to oferta, która już niedługo pozostanie wspomnieniem. Takich przykładów jest jednak znacznie więcej. Wycieczki na Maderę w sezonie wakacyjnym są dla Was za drogie? Ta Portugalska wyspa to idealne miejsce na urlop o każdej porze roku. W opcji first minute możecie wykupić tygodniowy pobyt w 4* hotelu ze śniadaniami za 1478 zł. Więcej przykładów na fajne wyjazdy kupowane z wyprzedzeniem znajdziecie jeszcze na końcu tego wpisu.

Plusy i minusy tego rozwiązania

wakacje first minute

Jakie są plusy zakupu wycieczki first minute:

  • Oszczędzamy pieniądze (czasem nawet bardzo dużo pieniędzy)
  • Mamy większy wybór hoteli (kiedy kupujemy ofertę last minute obiekty są już “przebrane”)
  • Możemy wybrać pokój o standardzie dostosowanym do swoich potrzeb — podobnie jak wyżej w opcjach last minute sprzedaje się ostatnie dostępne pokoje.
  • Możemy sobie pozwolić na wyjazd w okresach wzmożonych podróży i nie wydać majątku — majówka czy sylwester kupowany na miesiąc lub mniej przed odlotem może nas kosztować ogromne pieniądze

No dobrze, ale co z minusami? Takie też oczywiście są i trzeba być tego świadomym zanim zdecydujemy się na wykupienie wyjazdu.

  • Może się okazać, że nie możemy na taki wyjazd pojechać (życie toczy się różnie, za kilka miesięcy możecie zmienić pracę, nie dostać urlopu, może się trafić jakaś ważna uroczystość rodzinna)
  • Możecie stracić trochę pieniędzy (jeśli okaże się, że z jakiś względów nie możemy pojechać na zaplanowany z wyprzedzeniem wyjazd będziemy się musieli liczyć z koniecznością obniżenia ceny lub pokrycia dodatkowych kosztów związanych ze sprzedażą wycieczki innej osobie)
  • Pojawi się lepsza oferta (jest ryzyko — jest zabawa. Chociaż szanse na to, że trafimy na lepszą ofertę na sylwestra czy majówkę są małe to już w przypadku wakacji może się zdarzyć, że oferta last minute okaże się korzystniejsza od tej zakupione z wyprzedzeniem. Z tym również trzeba się liczyć, albo… przestać oglądać oferty i żyć w niewiedzy 🙂 )

A teraz, żeby nie pozostać gołosłownym kilka świetnych ofert, które już dziś możecie zarezerwować w opcji first minute. Wystarczy kliknąć na wybraną ofertę aby sprawdzić szczegóły.

 

 

Post Author: Milena

Dodaj komentarz