Najpiękniejsze jeziora we Włoszech. 7 zachwycających miejsc

Najpopularniejsze włoskie jeziora, o których z pewnością słyszeliście to jezioro Garda i Como. Dostęp do nich nie jest problemem i często na latamyzwarszawy.pl możecie znaleźć propozycje wyjazdów właśnie w te miejsca. Te dwa jeziora to jednak dopiero zapowiedź piękna, które możecie znaleźć w słonecznej Italii. Dziś przedstawię Wam prawdziwe perełki. Oto najpiękniejsze jeziora we Włoszech, które zapragniecie niezwłocznie odwiedzić.

Jezioro  Toblino

Jezioro Toblino położone jest w sercu niezwykle malowniczej Doliny Jezior. Co niezwykłego skrywa w sobie to miejsce? Na środku jeziora, na zielonej wysepce znajduje się średniowieczny zamek. Takie ujęcie jak powyżej to jedno z najczęściej przedstawianych miejsc na pocztówkach z regionu Trentino.  A skoro jest stara warownia to są i legendy. Według jednej z nich biskup uczestniczący w soborze miał się w tym zamku spotykać na schadzki z miejscową dziewczyną. Kiedy dowiedział się o tym brat kobiety, chcąc chronić honor rodziny, utopił ją w wodach jeziora.

W okolicy Toblino znajdziecie jeszcze więcej atrakcji. Można tam podziwiać więcej zamków ( Castello di Drena, Castello Madruzzo oraz Castello Terlago) i jak na Dolinę Jezior przystało, kolejne malownicze zbiorniki.

Jezioro Maggiore

Jeziorem Maggiore dzielą się dwa państwa — część należy do Włoch a część do Szwajcarii. To bardzo rozległy zbiornik wodny, który zachwyca połączeniem krystalicznie czystej tafli jeziora z majestatycznymi alpejskimi krajobrazami.

Łagodny klimat i piękna sceneria dookoła sprawiają, że to idealne miejsce na urlop. Nic więc dziwnego, że w około jeziora Maggiore stworzono wiele ośrodków uzdrowiskowych i kurortów. Do najważniejszych miast położonych nad jeziorem Maggiore należą: Locarno, Ascona, Stresa, Verbania, Arona, Luino oraz Alps.

Jezioro Garda

Jezioro Garda to jedno z najbardziej rozsławionych włoskich jezior. To największe i najczystsze jezioro tego kraju. Taflę wody otaczają szczyty Prealpi Gardesane. Jezioro Garda i okolice pełne są interesujących zakątków.  Warto odwiedzić takie miasteczka jak Tremosine, Desenzano del Garda, Bardolino, czy Salò.

Do jeziora Garda można łatwo dotrzeć z Polski. Wystarczy dolecieć do Mediolanu, a później wypożyczyć samochód.

Jezioro Como

Po Lago di Garda i Lago Maggiore, jezioro Como zajmuję trzecią pozycję w rankingu największych jezior we Włoszech. W to miejsce warto się wybrać chociaż na weekend. Atrakcji spokojnie starczy też na zaplanowanie całego urlopu.

Jezioro Como pokochały również gwiazdy światowego formatu. Od wielu lat swoją rezydencję ma tutaj George Clooney. Wiele osób było do tego stopnia ciekawych miejsca zamieszkania aktora, że jego życie we włoskim raju stało się mocno utrudnione. Aby Clooney mógł w spokoju wypoczywać nad jeziorem Como, wprowadzono specjalne zasady bezpieczeństwa w pobliżu miejscowości Laglio.

Podobnie jak w przypadku jeziora Garda, do jeziora Como można łatwo dotrzeć z Polski. Wystarczy dolecieć do Mediolanu, a później wypożyczyć samochód i wyruszyć w kilkudziesięciominutową podróż.

Jezioro Braies

Najpiękniejsze jeziora we Włoszech zachwycają swoim klimatem. Nie inaczej jest w przypadku jeziora Braies. To prawdziwa perełka. Jezioro Braies położone w Południowym Tyrolu, przy granicy z Austrią. Spokojnie może konkurować o tytuł najpiękniejszego alpejskiego jeziora.

Jak dojechać: Z Warszawy samolotem na lotnisko Wenecja Treviso. Dalej najwygodniej będzie samochodem. Jezioro jest oddalone od lotnisko o około 180 km.

Jezioro Resia (Reschensee)

Do około 1950 roku w miejscu jeziora Resia znajdowały się dwie miejscowości – Resia i Curon. Zaszła jednak potrzeba stworzenia w tym miejscu sztucznego jeziora, które miało spiętrzać wodę dla elektrowni zasilającej ten region. Mieszkańców dwóch miejscowości przesiedlono, a większość budynków rozebrano. Jedną z budowli, która pozostała na terenach dawnego miasta Curon jest dzwonnica kościelna. Dziś wystaje ponad taflę jeziora przypominając dawną historię tego miejsca.

Najpiękniejsze jeziora we Włoszech — Jezioro Carezza

Najpiękniejsze jeziora we Włoszech

Patrząc na powyższe zdjęcia, nietrudno wywnioskować, że najpiękniejsze jeziora we Włoszech są poukrywane wśród szczytów górskich. Tak jest również w przypadku jeziora Carezza. Patrząc na ujęcia z tego miejsca, aż chce się zapytać czy na pewno jest ono prawdziwe. Istnieje tej wielobarwnej tafli wyjaśnia legenda o nimfie.

Jezioro znajduje się 25 km od Bolzano, na wysokości 1520 m n.p.m.

Które najpiękniejsze jeziora we Włoszech z tego zestawienia są Waszymi faworytami?

Może zainteresuje Cię również: Nieznane miejsca we Włoszech (top 5)

Post Author: Milena

Dodaj komentarz