Bagaż podręczny Wizz Air wymiary i inne informacje

Lecisz tanimi liniami? Sprawdź wszystkie niezbędne informacje. Nie wiesz jakie bagaż podręczny Wizz Air wymiary mieć powinien albo co możesz zabrać na pokład? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. Obecnie węgierski przewoźnik w ramach bilety w podstawowej taryfie dopuszcza zabranie na pokład tylko jednej sztuki bagażu. Pozostałe opcje są dostępne za dodatkową opłatą.

Bagaż podręczny Wizz Air wymiary

Każdy pasażer linii może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego.

  • Bagaż podręczny Wizz Air wymiary: 55 x 40 x 23 cm
  • Bagaż podręczny Wizz Air waga: do 10 kg

Jeśli zdecydujemy się wnieść dodatkową opłatę, na pokład będziemy mogli również wnieść mniejszy bagaż np. małą damską torebkę. Może on mieć maksymalne wymiary 40 x 30 x 18 cm, tak aby mógł się zmieścić pod fotelem.

Co jeszcze możesz zabrać na pokład?

Dodatkowo każdy pasażer może zabrać na pokład kurtkę, sweter albo koc.  Bagażem podręcznym jest również składany wózek dziecięcy, który w większości samolotów zostanie umieszczony w luku bagażowym  i oddany zaraz po wylądowaniu. Jeśli podróżujecie z dzieckiem do 2. roku życia można również zabrać posiłek na czas podróży. Posiłków tych nie obejmują przepisy związane z przewozem płynów tj ograniczenia ilościowe.

O czym jeszcze musisz pamiętać

bagaż podręczny Wizz Air wymiany
Pamiętaj, że na lotnisku możesz zostać poproszony o zmierzenie swojego bagażu podręcznego.

Należy pamiętać, że w bagażu podręcznym można przewozić płyny w butelkach nie większych niż 100 ml. Łączna objętość płynów nie może przekroczyć 1 litra. Do tego ograniczenia nie wliczają się krople do oczu, które można przewozić w pojemnikach o pojemności większej niż 100 ml. Obecność kropli do oczu lub płynu do soczewek należy jednak zgłosić przy kontroli bagażowej. W bagażu podręcznym można również przewozić inne leki niezbędne nam w podróży. Często pojawiają się również pytania czy w walizce wnoszonej na pokład można mieć jedzenie. Oczywiście, należy jednak pamiętać aby nie uprzykrzać życia współpasażerom spożywaniem mocno pachnącej kanapki.

Czytaj również: Zniszczona walizka? Sprawdź jakie odszkodowanie uzyskasz.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz