To już dziś! Ruszają pierwsze loty pasażerskie z Chopina

Ten tydzień rozpocznie się zdecydowanie inaczej niż kilkanaście ostatnich. Nad lotniskiem Chopina ponownie pojawią się samoloty i to pasażerskie. 1 czerwca oficjalnie zostaje przywrócony lotniczy ruch krajowy. To początek powrotu do nowej rzeczywistości.

 

Pierwszy taki poniedziałek od wielu tygodni

Od dziś PLL LOT wznawia 8 połączeń krajowych. Pierwszy samolot wzbił się w powietrze około godziny 7 i odleciał w kierunku Szczecina. Pozostałe trasy krajowe dostępne w tym momencie w krajowej siatce przewoźnika to: Gdańsk, Kraków, Poznań, Rzeszów, Wrocław oraz Zielona Góra. Ponadto z Krakowa raz dziennie polecimy do Gdańska. W przywróconych rejsach brakuje połączenia do Katowic. To świadoma decyzja podyktowana zagrożeniem epidemiologicznym na terenie województwa śląskiego.

Jak będę wyglądały pierwsze podniebne podróże po częściowym przywróceniu ruchu lotniczego? Oczywiście loty będą się odbywały z zachowaniem koniecznych zasad bezpieczeństwa zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Przynajmniej na ten moment deklarowane jest zachowywanie dystansu społecznego. Pasażerowie będą usadzani z zachowaniem jednego wolnego miejsca ( na kształt szachownicy), a poczęstunek będzie na nich oczekiwał już na fotelu – nie będzie go na ten moment roznosił personel pokładowy. Ponadto załoga samolotu będzie wyposażona w rękawiczki ochronne i maseczki. 

Co z lotami międzynarodowymi? Informacje na ten temat wciąż są mgliste. Przedstawiciele PLL LOT zapewniają jednak, że chcą informować o nowych połączeniach z wyprzedzeniem – około 2 tygodnie wcześniej.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz