Parki rozrywki dla dzieci w Europie – zabawa dla całej rodziny

Najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Europie mogą być ciekawym sposobem na rodzinny weekend za granicą. Jeśli zastanawiacie się gdzie możecie się wybrać z Waszymi pociechami to w tym artykule znajdziecie kilka ciekawych propozycji. Twoje dziecko jest fanem LEGO? A może kocha Świnkę Peppę? Każdy znajdzie coś dla siebie! Obiecujemy, że rodzice również nie będą się nudzić.

Legoland dla miłośników kultowych klocków

Najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Europie

Na terenie Europy funkcjonują 3 parki rozrywki Legoland oraz 2 tzn. Legoland Center. To miliony klocków Lego, fantazyjne kompozycje, tematyczne hotele i moc atrakcji dla całej rodziny. Jeśli zamierzacie się wybrać do Legolandu to możecie wybierać spośród 3 lokalizacji: Billund w Danii, Gunzburg w Niemczech oraz Windsor w Wielkiej Brytanii.  Z Warszawy najłatwiej dostać się do duńskiego parku. Tanie linie lotnicze Wizz Air oferują połączenie z Billund 2 razy w tygodniu (czwartki i niedziele).

Najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Europie – Dineyland

Najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Europie

Disneyland to marzenie nie tylko najmłodszych podróżników. Kultowy park rozrywki ma miliony fanów na całym świecie i jest najchętniej odwiedzanym miejscem tego typu w Europie. Disneyland Paris położony jest 35 km od Paryża. To ogromny park rozrywki, który jest doskonałym wyborem nie tylko na krótki, weekendowy wypad ale również kilkudniowy pobyt.

Najtańsze połączenia z Paryżem oferują tanie linie lotnicze Wizz Air i Ryanair. Należy jednak pamiętać, że samoloty te nie lądują na głównym lotnisku i do kosztów biletu należy również doliczyć transport do centrum miasta, a następnie transfer z Paryża do Disneylandu.

Peppa Pig World w Paulton Park, Wielka Brytania

Sympatyczna różowa świnka, którą kochają szczególnie najmłodsze dzieci doczekała się swojej własnej krainy w parku rozrywki Paulton Park położonym na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Peppa Pig World to idealne odwzorowanie świata znanego z bajki. Wszystkie atrakcje zostały stworzone pod kontem mniejszych podróżników dlatego bez obaw będą oni mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji zgromadzonych na terenie Peppa Pig World.

Jakie Parki rozrywki dla dzieci w Europie Wy polecacie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Czytaj również: Podróże poza sezonem. Dlaczego warto?

Post Author: Milena

Dodaj komentarz