Nowe zasady odprawy! Sprawdź co musisz wiedzieć przed odlotem!

Jak będzie wyglądała odprawa podczas pandemii koronawirusa? Lotniska publikują swoje wytyczne, a my przyjrzymy się dziś tym, które obowiązują na najbardziej interesującym nas lotnisku — w porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina. Jak dużo zmieni się ze względu na pandemię? Koniecznie sprawdźcie poniżej.

Nowe zasady odprawy na lotnisku Chopina

Pierwsza ważna zmiana to zamknięcie terminala dla witających bądź żegnających podróżnych. Specjalne wytyczne będą również dotyczył dostępu do terminala A. Jak czytamy na stronie lotniska Chopina:

Dostęp do Terminala A zostaje ograniczony do pasażerów posiadających ważny bilet lotniczy na lot w dniu wejścia do Terminala A, osób chcących dokonać w kasie przewoźnika lotniczego m.in. zakupu biletu lotniczego, złożenia reklamacji, przełożenia rezerwacji, osób asystujących pasażerom PRM lub UM, a niebędących pasażerami, osób udających się do biur (m.in. UCS, PSG, przewoźników lotniczych, podmiotów prowadzących działalność na terenie terminala).

Ci z  Was, którzy będą chcieli dostać się na teren terminala lotniczego będą zobowiązani do okazania:

  • biletu lotniczego
  • karty boardingowej (akceptowana będzie również wersja elektroniczna)
  • lub innego dokumentu potwierdzającego, że jesteście uprawnieni do odbycia podróży lotniczej

Obowiązkowy pomiar temperatury

Na lotnisku będziemy się musieli poddać obowiązkowemu pomiarowi temperatury. Jeśli nasz stan zaniepokoi kontrolerów zostaniemy skierowani  do weryfikacji medycznej. Jeśli tylko jeden z grupy osób podróżującej razem (np. jedna osoba z rodziny) będzie miał podwyższoną temperaturę to na kontrolę zostanie skierowana cała rodzina/wszyscy współtowarzysze podróży.

 

Przebywanie w terminalu wiąże się również z obowiązkiem noszenia maseczki ochronnej, a także dezynfekowania rąk po każdym etapie kontroli bezpieczeństwa. 

 

Zmiany czekają nas również w pobliżu gate’ów. Do odprawy pasażerów będą przydzielane co drugie gate’y. Siedziska w ich pobliżu będą specjalnie oznaczone, aby zapewnić wymagany dystans pomiędzy pasażerami oczekującymi na lot. Aby zmniejszyć natężenie ruchu przy gatach wydłużony zostanie czas ich otwarcia. Do 60 min. dla rejsów obsługiwanych przez samoloty wąskokadłubowe i do 90 min. dla szerokokadłubowych.

Pełną informację odnośnie nowych zasad odprawy znajdziecie na stronie Lotniska Chopina.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz