Nieznane miejsca we Włoszech. Poznaj 5 urokliwych zakątków.

Kiedy myślimy o Włoszech zazwyczaj przychodzą nam na myśl duże i doskonale wszystkim znane miasta. Tam turyści udają się najczęściej powielając utarte schematy. A Włochy to nie tylko Rzym czy Wenecja. W tym niezwykłym kraju nie brakuje miejsc, które zapierają dech w piersiach. Może następnym razem wybierając się do tego kraju postanowicie go zwiedzić w zupełnie inny sposób i sprawdzić miejsca, o których mało kto słyszał. Poznajcie nieznane miejsca we Włoszech, w których nie spotkacie tłumu turystów.

Ogrody Ninfa

Ogrody Ninfa to zdecydowanie jedne z najpiękniejszych ogrodów na świecie. To prawdziwa perełka położona kilkanaście kilometrów od Rzymu. Jeśli tu przyjedziecie to z pewnością poczujecie się jak w bajkowym tajemniczym ogrodzie. Miejsce to Od 2000 roku miejsce to nosi nazwę Monumento naturale Giardino di Ninfa i jest ponad 100 hektarowym parkiem krajobrazowym. Wejście na teren jest płatne (bilet normalny 15 euro), a ogród otwiera się dla zwiedzających tylko w wybrane dni( zazwyczaj 2-3 razy w miesiącu). Do Ninfy najlepiej wybrać się w kwietniu lub maju. Nie tylko dlatego, że jest tam wtedy najpiękniej. W tych miesiącach ogród jest otwarty najczęściej – nawet 8 razy w miesiącu.

Czerwone skały w Arbatax

Sardynia jest często wybieranym kierunkiem wakacyjnych. Turyści wybierają jednak popularne i dobrze znane miejscowości takie jak Cagliari, Olbia czy Alghero. Jeśli tylko zboczymy z utartych szlaków na tej drugiej co do wielkości włoskiej wyspie możemy odkryć zapierające dech w piersiach zakątki. To właśnie na Sardynii w niewielkiej miejscowości Arbatax podziwiać można takie wyjątkowe skały. W zależności od oświetlenia monumentalne bloki skalne nabierają różnego koloru. Miejsce to bardzo łatwo znaleźć, ponieważ jest położone tuż obok portu.

Nieznane miejsca we Włoszech – San Quirico d´Orcia

nieznane miejsca we włoszech

Większość z Was prawdopodobnie kojarzy ten lub podobne widoki ze zdjęć promujących jeden z piękniejszych regionów Włoch. Tak, to oczywiście Toskania. Rzadko kto potrafi jednak wskazać to miejsce na mapie, a co dopiero nazwać. Malownicze piękno Toskanii reprezentuje zazwyczaj jedna miejscowość – San Quirico d´Orcia. Tak właśnie prezentuje się piękna pocztówka z Italii – malownicze krajobrazy, winnice, pyszna kuchnia i średniowieczne miasteczka.

Tropeanieznane miejsca we włoszech

Chociaż część osób może kojarzyć Tropeę to prawda jest taka, że turystów (szczególnie zagranicznych) jest tu jak na lekarstwo. A szkoda! Być może dzieje się tak ze względu na jej położenie, bo znajduje się ona na czubku włoskiego buta z dala od większych i popularnych miast. A Tropea jest nieoszlifowanym diamentem regionu Kalambria. Wizytówką miasta jest klif, na którym zbudowano domy oraz plaża leżąca u jego stóp. Tropea to jednak nie tylko spektakularny klif. Odwiedzając to miejsce warto również wybrać się na spacer ciasnymi uliczkami Starego Miasta. Jeśli będzie Wam mało możecie się też wybrać do położonego niedaleko i równie zjawiskowego Capo Vaticano.

Civita di Bagnoregio

nieznane miejsca we włoszech
nieznane miejsca we Włoszech. Fot. Bigstock (5)

Civita di Bagnoregio nazywane jest również umierającym miastem. Nie dlatego, że wiąże się z tym miejscem jakaś przerażająca historia, ale z powodu pogarszającego się stanu hydrogeologicznego. Skała na której położone jest Bagnoregio podlega ciągłej erozji. W obie o swoje zdrowie i życie większość osób wyprowadziła się z miasta. Została tylko garstka, związana z tym miejscem najbardziej.  Nieznane miejsce we Włoszech takie jak to mają w sobie niesamowicie dużo klimatu.  Wejście do miasta jest płatne. Bilet wstępu kosztuje 1,5 euro.

Które nieznane miejsca we Włoszech przypadły Wam najbardziej do gustu?

Post Author: Milena

Dodaj komentarz