Włochy znoszą obostrzenia dla zaszczepionych

Dobra wiadomość dla tych, którzy planowali wiosenną lub letnią podróż do Włoch. Jeśli się zaszczepiliście nie będą Was dotyczyć obostrzenia. Jak to dokładnie będzie wyglądało?

Jesteś zaszczepiony? Możesz liczyć na taryfę ulgową

Zgodnie ze słowami premiera Włoch już za kilka dni dla osób zaszczepionych będą obowiązywały nowe zasady wjazdu do kraju. Jak powiedział Mario Draghi “Włochy są gotowe powitać świat“. Co to w praktyce oznacza? Jeśli poddałeś się szczepieniu przeciwko COVID-19 to po przekroczeniu włoskiej granicy nie będzie Cię obowiązywała kwarantanna. Nie będziesz również musiał przechodzić testów na Covid. Wystarczy, że okaż potwierdzenie swojego szczepinia.


Pozostali turyści nadal będą mogli wjechać do Włoch, ale po okazaniu negatywnego wyniku testu na COVID-19. To całkiem spora zmiana. Dotychczas okazanie negatywnego testu, 5-dniowa kwarantanna oraz ponowny test obowiązywały wszystkich – kwestie bycia ozdrowieńcem lub przyjęcia szczepienia nie były brane pod uwagę.

Włochy to niejedyny europejski kraj, który postanowił ułatwić podróżowanie osobą zaszczepionym. Zmiany wprowadziły m.in. Grecja, Chorwacja czy Litwa.

Czytaj również:

Post Author: Milena

Dodaj komentarz