Obowiązkowa kwarantanna dla powracających do kraju przedłużona do odwołania

To nie są dobre wieści dla osób, które liczyły na szybkie zniesienie obostrzeń związane z przemieszczaniem się po świecie. Obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy został przedłużony. Do odwołania został również wstrzymany międzynarodowy ruch kolejowy.

Wyjeżdżasz? Przygotuj się na 14-dniową kwarantannę

W niedzielę po południu w Dzienniku Ustaw opublikowano zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 kwietnia w sprawie ograniczeń w związku z występowanie stanu epidemii. Wprowadzone korekty dotyczą przedłużenia wstrzymania międzynarodowego ruchu kolejowego. Przepis ten wprowadzono do odwołania.

 

Druga zmiana to wydłużenie obowiązkowej kwarantanny jaką musi przejść każdy kto zdecyduje się na przekroczenie polskiej granicy. Po powrocie każdy obywatel oraz osoba, która może przebywać na terenie naszego kraju będzie musiała się poddać izolacji na 14-dni. Również w wypadku tego przepisu, nie wiadomo kiedy nastąpi jego zawiedzenie.

 

Jednocześnie warto przypomnieć, że zamknięcie zewnętrznych granic Unii Europejskiej obowiązuje na ten moment do 15 maja.

Z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem możecie się zapoznać tutaj.

 

Post Author: Milena

Dodaj komentarz