Na wakacje jednak z Radomia? Itaka podpisała list intencyjny z PPL Porty lotnicze

Kwestia rozbudowy lotniska w Radomiu od czasu do czasu podgrzewa atmosferę w branży lotniczej. Do tej pory wątpliwości budziło między innymi inwestowanie w Radom zamiast rozbudowy Modlina czy tego kto miałby latać z daleko oddalonego od stolicy lotniska (nie chcieli tego ani tour operatorzy ani klienci). Więcej na temat tej wątpliwej inwestycji można przeczytać tutaj.

Czartery jednak z Radomia?

Do tej pory stanowisko biur podróży było jasne — nikt nie chciał latać z Radomia. Dziś w sprawie pojawiły się nowe fakty.  Na konferencji zorganizowanej przez Rzeczypospolitą został podpisany list intencyjny pomiędzy Itaką a PPL Porty lotnicze. Oznacza to, że największe polskie biuro podróży wyraziło chęć przeniesienia się na lotnisko w Radomiu. Jak możemy przeczytać w komunikacie na stronie PPL:

ITAKA od sezonu rozkładowego Lato 2021 będzie oferowała połączenia czarterowe z radomskiego portu, stworzone też zostaną możliwości, by największe polskie biuro podróży oferowało na lotnisku w Radomiu jak najszerszy zakres usług turystycznych.

Ten odważny krok z pewnością spowoduje niemałe zamieszanie w branży. Do tej pory większość biur podróży planowało przenieść się z lotniska Chopina do Modlina. Czy podpisane listu intencyjnego pomiędzy Itaką a PPL Porty lotnicze wpłynie na decyzję innych operatorów? Na ten moment ciężko jednoznacznie wyrokować. Nawet jeśli lotnisko w Radomiu zostanie już dostosowane do obsługi większej ilości samolotów wciąż kwestią sporną pozostaje zainteresowanie klientów. Czy mieszkańcy Warszawy i okolic będą chcieli utrudniać sobie rozpoczęcie wakacji dodatkowym dojazdem do Radomia?

 

Post Author: Milena

Dodaj komentarz