Japonia: ruch bezwizowy dla Polaków wstrzymany

Konsekwencje rozprzestrzeniania się koronawirusa widzimy dosłownie na każdym kroku. Wstrzymanie ruchu lotniczego czy zamknięcie granic to tylko niektóre ze środków, które stosują państwa próbując ochronić swoich obywateli. W trosce o swoich obywateli postanowiła również zainterweniować Japonia.

Do Japonii? Tylko z wizą

Ambasada RP w Tokio poinformowała, że Japonia wstrzymuje ruch bezwizowy dla polskich obywateli. Decyzja ta będzie obowiązywała do odwołania. Polacy będą musieli uzyskać wizę na wszystkie podróże od 20 marca.

Oczywiście w obecnej sytuacji, podróżowanie jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której myślimy. Mimo wszystko prędzej czy później będziemy chcieli ruszyć w świat.  Może się wtedy jednak okazać, że decyzje podjęte w czasie epidemii będą również obowiązywały kiedy sytuacja się ustabilizuje.

 

Początkowo sytuacja w Japonii w kontekście koronawirusa była bardzo trudna. Działania prewencyjne oraz odpowiedzialność obywateli sprawiła, że znacznie ograniczono rozprzestrzenianie się wirusa. Teraz rząd chce uchronić swoich obywateli przed napływem chorych z innych krajów.

 

Zdjęcie okładkowe autorstwa Bagus Pangestu z Pexels

Post Author: Milena

Dodaj komentarz