Wizz Air zawiesza loty z i do Polski! Możesz odzyskać swoje pieniądze

Wczoraj informowałam, Was że Ryanair zdecydował się na zniesienie opłaty za zmianę lotu. Dziś, w związku z decyzją rządu, Wizz Air podjął decyzję o zawieszeniu połączeń z i do Polski. Jakie to ma konsekwencje dla pasażerów? Będziesz mógł odzyskać swoje pieniądze lub zaplanować podróż gdy sytuacja się uspokoi.

Wizz Air zawiesza połączenia z Polską

Linie lotnicze wystosowały specjalny komunikat, z którego możemy się dowiedzieć jakie konsekwencje ta decyzja ma dla pasażerów. Jak podają linie lotnicze:

W związku z ograniczeniami podróży nałożonymi na wszystkie loty zagraniczne ogłoszonymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, obowiązującymi od  15 marca 2020 r., Zawiesimy wszystkie jego loty do i z Polski do odwołania. W tym czasie żaden cudzoziemiec nie będzie mógł wjechać do Polski, a obywatele polscy przybywający z zagranicy zostaną poddani kwarantannie.

Pasażerowie otrzymają zwrot pieniędzy. W ramach zwrotu mogą skorzystać z dwóch opcji.

  1. 120% pierwotnej taryfy zostanie automatycznie przesłane na konto WIZZ właściciela rezerwacji. Kwotę należy wykorzystać  w ciągu 24 miesięcy na zakup produktów i usług Wizz Air
  2. Pasażerowie mogą się również zdecydować na zwrot gotówki. Wtedy na ich konto wróci 100% pierwotnej taryfy. Przewoźnik zaznacza jednak, że ta procedura może potrwać dłużej. Ile? Tego nie podaje.

Z oryginalnym komunikatem w języku angielskim możesz się zapoznać na stronie przewoźnika.

Fot. Patryk Kosmider, ShutterstockPost Author: Milena

Dodaj komentarz