Niemożliwe stało się możliwe! Ryanair znosi opłatę za zmianę lotu!

Aktualizacja 13.03.2020 l, 16:45

Z informacji, które obecnie przekazuje Ryanair wynika, że zmiana nie będzie jednak obejmować wszystkich rezerwacji. Przewoźnik doprecyzowuje swój lakoniczny wpis w mediach społecznościowych i informuje, że zmiany dotyczą narazie tylko podróży, które miały się odbyć do 31 marca 2020.

——-

Wydawało się, że nigdy się tego nie doczekamy, a jednak! Ryanair ogłosił właśnie za pośrednictwem swojego fanpage na Facebooku, że znosi opłatę za zmianę lotu. Kto może skorzystać z tej opcji?

Chcesz zmienić termin lotu? Możesz to zrobić bez opłat

Do tej pory zmiana wiązała się z poniesieniem dodatkowej opłaty – 35 euro za odcinek. W większości rezerwacji zmiany były więc mało opłacalne dla pasażerów. Kilkadziesiąt minut temu irlandzki przewoźnik ogłosił, że w związku Covid-19 pozwala swoim pasażerom na bez kosztową zmianę w swojej rezerwacji. Dotyczy to  wszystkich rezerwacji (istniejących i przyszłych). 

W komunikacie czytamy:

W przypadku rezerwacji podróży od dzisiaj do wtorku 31 marca Ryanair zniesie opłatę za zmianę lotu dla klientów, którzy chcą zmienić swoje plany podróż  powodu obecnego wybuchu choroby Covid-19. Ta zasada dotyczy wszystkich istniejących i nowych rezerwacji. Chociaż klienci będą nadal musieli płacić różnicę w taryfie podczas zmiany lotu, uważamy, że usunięcie opłaty za zmianę zapewni większą elastyczność. Nie dotyczy to klientów, których dotyczą odwołania lotu, ponieważ mają oni prawo do zwrotu pieniędzy lub bezpłatnego przeniesienia na alternatywny lot Ryanair. Aby skorzystać, przejdź do sekcji “zarządzaj rezerwacją” na stronie ryanair.com.

Fot. Stefano Garau, ShutterstockPost Author: Milena

Dodaj komentarz