Jest odpowiedź LOTu w sprawie decyzji Trumpa. Część tras zawieszonych

Wczoraj na latamyzwarszawy.pl pojawiła się informacja o czasowym zawieszeniu połączeń do USA. Decyzja Donalda Trumpa dotyczy wszystkich osób, które nie posiadają amerykańskiego paszportu i podróżują z Europy do USA. Więcej możecie przeczytać tutaj.  Wczoraj nie było jeszcze znane stanowisko LOT. Dziś mamy już więcej informacji na ten temat.

Lot zawiesza połączenia do USA.. ale nie wszystkie

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzje o zawieszeniu połączeń pomiędzy Polską i USA od najbliższej soboty do 14 kwietnia. Zawieszone będą również rejsy z Budapesztu, które obsługuje przewoźnik.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV i w obliczu wprowadzenia przez kolejne państwa dodatkowych restrykcji dla podróżnych, LOT podjął decyzję o dostosowaniu swojej siatki połączeń do bieżących regulacji – poinformował w komunikacie przewoźnik

Zawieszone zostają rejsy z Warszawy do Miami, Newark, Los Angeles oraz z Budapesztu do Nowego Jorku na lotnisko JFK. Jednocześnie przewoźnik zapewnia, że pasażerom będą zapewniane alternatywne połączenia.Które połączenia będą nadal realizowane? LOT nie wycofuje się z operacji na trasach z Warszawy do Nowego Jorku oraz z Warszawy i Krakowa do Chicago. Te mają się cały czas odbywać zgodnie z planem.

Pamiętajmy jednak, że pomimo utrzymania niektórych rejsów obowiązują specjalne zasady odnośnie wjazdu do kraju pasażerów przylatujących z Europy. Do USA będą wpuszczani tylko obywatele amerykańscy oraz członkowie ich rodzin.Post Author: Milena

Dodaj komentarz