Masz zarezerwowany loty do USA? Nie wjedziesz do Stanów. Sprawdź nowe zasady

W ramach podwyższonych środków ostrożności prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, ogłosił specjalne obostrzenia dotyczące podróżnych przyjeżdżających do USA z Europy. W związku z tym już od 12 marca obowiązywać będą specjalne przepisy. Co się zmieni?

Od 12 marca nie wjedziesz na terytorium USA

Donald Trump ogłosił, że zaczynając od 12 marca przez najbliższe 30 dni Stany Zjednoczone zawieszają ruch lotniczy z Europą. Zakaz ten nie będzie dotyczył Wielkiej Brytanii. W ocenie amerykańskiego rządu, Europa nie podjęła dostatecznych środków ostrożności i w związku z tym znaczna część ognisk koronawirusa w USA rozpoczęła się od podróżujących z Europy. Zakaz podróży dotyczy każdego, kto w ciągu ostatnich 14 dni znajdował się w strefie Schengen.

Jak informuje stacja CNN, zasady dotyczą obywateli krajów europejskich, a nie Amerykanów. Oznacza to, że obywatele Stanów Zjednoczonych, a także najbliżsi członkowie ich rodzin.

Nie wiadomo jeszcze jak do sprawy odniosą się linie lotnicze LOT. Przewoźnik ma w swojej siatce kilka połączeń m.in. do Nowego Jorku, Chicago czy Miami. Gdy tylko poznamy stanowisko przewoźnika artykuł zostanie zaktualizowany. Można przewidywać, że LOT będzie zwracał koszty poniesione na rezerwację biletów lub zezwoli na zmianę terminu podróży. Na oficjalne informacje musimy jednak poczekać.

Aktualizacja 13.03.2020:

Zawieszone zostają rejsy z Warszawy do Miami, Newark, Los Angeles oraz z Budapesztu do Nowego Jorku na lotnisko JFK. Jednocześnie przewoźnik zapewnia, że pasażerom będą zapewniane alternatywne połączenia.Które połączenia będą nadal realizowane? LOT nie wycofuje się z operacji na trasach z Warszawy do Nowego Jorku oraz z Warszawy i Krakowa do Chicago. Te mają się cały czas odbywać zgodnie z planem.Post Author: Milena

Dodaj komentarz