Zmiana lotu w Wizz Air — zasady i opłaty, o których musisz wiedzieć

Zmieniły się plany? Jesteście chorzy i nie możecie wyruszyć w podróż? Niezależnie od przyczyny nie oznacza to od razu, że bilet tanich linii powinien wylądować w koszu. Zmiana lotu w Wizz Air jest możliwa. Będziecie jednak musieli się liczyć z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. W niektórych przypadkach może się okazać, że najbardziej opłacalne jest po prostu.. nie stawienie się na lotnisku. Sprawdźcie jakie opłaty musicie ponieść jeśli chcecie zmienić datę swojej podróży lub anulować bilety.

Zmiana lotu w Wizz Air — zasady i opłaty

 

Zmian w Waszej rezerwacji możecie dokonać nie później niż 3 godziny przed odlotem. Należy jednak pamiętać, że zmiana zostanie uznana za zakończoną w momencie otrzymania płatności. Co konkretnie należy zrobić?

  1. Aby zmienić lot, zaloguj się na swoje konto Wizz
  2. Wybierz rezerwację, którą chcesz zmienić
  3. Wybierz pasażerów, dla których zmiany będą miały zastosowanie (w przypadku, gdy chcesz wprowadzić takie same zmiany dla wszystkich pasażerów, możesz zaznaczyć wszystkich pasażerów w ramach tego samego procesu)
  4. Podaj szczegóły (datę, godzinę i trasę) nowego lotu (lotów), na który chcesz zamienić pierwotny lot (loty).
  5. Potwierdź zmianę i zapłać różnicę w cenie biletu oraz opłaty za zmianę lotu (w stosownych przypadkach)
  6. W przypadku gdy pierwotna rezerwacja została w całości lub w części opłacona kuponem WIZZ, anulowanie rezerwacji jest możliwe tylko dla wszystkich pasażerów i wszystkich lotów jednocześnie.

 

Opłata za zmianę lotu w Wizz Air jest uzależniona od liczby dni pozostających do odlotu. Im bliżej planowanej daty podróży tym będziecie musieli zapłacić więcej.

  • Jeżeli do odlotu pozostało ponad 30 dni: 30 euro za pasażera za lot
  • Gdy do odlotu pozostało od 7 do 30 dni: 35 euro za pasażera za lot
  • Jeżeli do odlotu pozostało mniej niż 7 dni: 40€ za pasażera za lot

 

Dodatkowo będziecie musieli również pokryć różnicę w cenie biletu. Jak widać zmiana lotu w Wizz Air nie jest tania. Biorąc pod uwagę średnie ceny biletów, może się opłacać tylko w niektórych przypadkach.

A co jeśli zmiana lotu w Wizz Air nie jest dla Was wystarczająca i wolelibyście całkowicie anulować swoją podróż? To również jest możliwe, ale podobnie jak w przypadku zmiany wiąże się z kosztami.

Anulowanie rezerwacji

W przypadku chęci anulacji musimy to zrobić również nie później niż na 3 godziny przed planowanym odlotem. W tej opcji również decyduje czas. Jeśli chęć anulacji zgłosimy wcześniej niż 14 dni przed planowaną podróż będziemy musieli zapłacić 60 euro. Jeśli zdecydujemy się na to później opłata manipulacyjna wzrośnie do 80 euro. O tym jak te opłaty są rozliczane możecie szczegółowo przeczytać na stronie Wizz Air:

Inne opcje na odzyskanie pieniędzy? Próba przepisania biletów na inną osobę. To oczywiście opcja płatna. Kosztuje 198 zł za lot. Czyli w przypadku podróży w obie strony (a najczęściej takie bilety posiadamy) będzie to koszt 396 zł.

Zmiana lotu w Wizz Air w związku z epidemią koronawirusa

Jakie zasady obowiązują w przypadku chęci odwołania lotu w związku z epidemią koronawirusa? Czy możemy się ubiegać o zwrot kosztów jeśli zaplanowaliśmy wcześniej podróż do Włoch, a teraz obawiamy się jej odbyć ze względu na ryzyko zarażenia? Na ten moment węgierska linia lotnicza Wizz Air nie zdecydowała się na umożliwienie pasażerom możliwości zwrotu biletów. W związku z tym ewentualną próbę odzyskania poniesionych kosztów możemy podjąć na podstawie zasad opisanych w poprzednich akapitach.

Z systemu rezerwacji przewoźnika wynika jednak, że loty do Włoch po 10 marca zostaną drastycznie ograniczone. Tekst ten będzie na bieżąco aktualizowany w kontekście decyzji przewoźnika odnośnie podroży do Włoch.

Zdjęcie okładkowe: Patryk Kosmider/Shutterstock

Post Author: Milena

Dodaj komentarz