HIT! Nowa daleka trasa do Azji od LOT!

Poranek rozpoczyna się od fantastycznych wieści! Doczekaliśmy się nowej, bardzo ciekawej trasy z Warszawy. LOT poinformował właśnie o uruchomieniu nowego bezpośredniego połączenia do Azji. Od 3 listopada 3 razy w tygodniu będą się odbywały rejsy do Kolombo.

Nowa sezonowa trasa LOTu

Połączenie z Kolombo będzie sezonowe jednak przewoźnik widzi bardzo duży potencjał w tym kierunku. Rejsy pomiędzy Polską a Sri Lanką będą realizowane 3 razy w tygodniu w następującym układzie:

  • Warszawa – Kolombo (środy, piątki i niedziele), wylot o 15:35
  • Kolombo – Warszawa (poniedziałki, czwartki i soboty), wylot 7:35

LOT będzie operował na tej trasie od 3 listopada 2019 do 28 marca 2020. Rejs z Warszawy na Sri Lankę potrwa ok. 9 godzin.

To już 3 daleka trasa jaką LOT uruchomił w tym roku. Zaledwie miesiąc temu poinformowano o uruchomieniu połączenia do Indii. W siatce połączeń w 2019 roku pojawiło się również Miami.

Uruchomienie nowej trasy skomentował prezes LOTu, Rafał Milczarski:

Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób. Dogodny rozkład gwarantuje pasażerom ze wszystkich obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia najkrótszą podróż do Kolombo z dogodną przesiadką na Lotnisku Chopina.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz