Pociągiem na lotnisko w Modlinie w 2023 roku?

Największym problem dla podróżujących na lotnisko w Modlinie koleją jest konieczność przesiadania się do autobusu lotniskowego. Bardzo prawdopodobne, że w 2023 roku zapomnimy o tym na dobre. Niedługo ma się rozpocząć przetarg podczas, którego zostanie wyłoniony wykonawca linii kolejowej do podwarszawskiego lotniska.

Przetarg na budowę linii kolejowej w III kwartale

Od wielu lat mówi się o bezpośrednim połączeniu kolejowym lotniska w Modlinie ze stolicą. Niestety do tej pory ciężko było o jakiekolwiek konkrety w tej sprawie. Pojawia się jednak światełko w tunelu. Jak podaje portal pasazer.com do 19 kwietnia Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ma podać decyzję odnośnie tego połączenia kolejowego. Jest to podstawowy warunek, który trzeba spełnić aby rozpocząć jakiekolwiek prace nad projektem.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to prace na tym odcinku rozpoczną się w połowie 2020 roku. Pierwsi pasażerowie mieliby dojechać na lotnisko w Modlinie w 2023 roku.

Lotnisko w Modlinie stale notuje wzrost liczby pasażerów. W 2018 roku z lotniska w Modlinie skorzystało ponad 3 miliony pasażerów. Aktualnie z Warszawy można tu dojechać bezpośrednio autobusami odjeżdżającymi z centrum.  Alternatywnie można skorzystać z połączenia kolejowego z przesiadką do autobusu na stacji w Modlinie.

 

Post Author: Milena

Dodaj komentarz