Nie tylko Santorini i Mykonos! Zobacz piękne i mało znane wyspy Cyklad idealne na urlop

Wyspy Cyklad — Serifos

Wyspa ta jest związana z grecką mitologią. To właśnie tutaj miała się rozegrać część mitu o Perseuszu. Serifos to wyspa niezwykle kameralna. Idealne miejsce dla tych, którzy na urlopie poszukują ciszy, spokoju i wyludnionych plaż. Sporo tu pieszych szlaków, więc będzie to również idealne miejsce dla miłośników spacerów.

Jak tu dotrzeć? Na Serifos można dopłynąć promem lub szybką łodzią np. z Aten. Koszt jest zróżnicowany i zależny m.in. od terminu i rodzaju łodzi. Czas podróży to od 2,5 do 4 godzin.

Milos

Wśród wysp, które pojawiły się w tym zestawieniu Milos jest z pewnością jedną z bardziej znanych. Nadal (na całe szczęście) nie jest tak zadeptana jak Santorini czy Mykonos. Wizytówką Milos są niezwykłe formacje wulkaniczne, które przypominają czasem scenerię z innej planety. Mowa o plaży Sarakiniko, którą w ten piękny sposób ukształtował wiatr.

Jak tu dotrzeć? Na Milos dostaniecie się samolotem z Aten za około 400 zł. Oczywiście można tu też dopłynąć promem.

Sifnos

Wyspy Cyklad wygrywają w wielu rankingach pod względem swojego uroku. Niezwykle czarująca jest również Sifnos. Stąd pochodzi najsłynniejsza ceramika regionu. Cisza, niezwykły turkus wody, brak turystów, niezwykle malownicze szlaki i białe miasteczka. To wszystko znajdziecie właśnie tu. Macie ochotę na trekking? Lećcie na Sifnos. To idealne miejsce do uprawiana tej aktywności w zniewalających okolicznościach przyrody.

Jak tu dotrzeć? Na Sifnos najlepiej dostać się drogą morską. Najszybciej korzystając ze speed boat.

Naxos

Naxos jest największą wyspą archipelagu Cyklad. Pomimo rosnącego zainteresowania nadal z powodzeniem udaje jej się utrzymać dziewiczy klimat. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem wyspy jest Portara — brama do nieukończonej świątyni Apollina. Tutaj mityczny Tezeusz miał porzucić Ariadnę.

Jeśli preferujecie plażowanie to warto zatrzymać się w południowo-zachodniej części wyspy. Tam znajdziecie piękne, piaszczyste plaże. Jeśli odwiedzicie Naxos koniecznie wybierzcie się do miejscowości Chora, która zachwyca typowo greckim klimatem.

Jak tu dotrzeć? Na Naxos można dotrzeć samolotem z Aten (ok. 350 zł) lub promem. Drogą morską dostaniecie się tu również z innych wysp.

Które wyspy Cyklad udało się Wam już odwiedzić? Dajcie znać w komentarzu.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz