Podróże poza sezonem. Dlaczego warto?

Kiedy inni wygrzewają się na greckich plażach, spacerują po Barcelonie czy Madrycie ja siedzę w domu. Czerwiec, lipiec, sierpień mijają mi na oglądaniu słodkich zdjęć na facebooku od których dostaje zawrotów głowy i rośnie mi gula zazdrości. Czekam cierpliwie… skreślam dni w kalendarzu i i czekam. W końcu przychodzi wrzesień, albo jeszcze lepiej październik lub listopad. Wtedy to ja pakuję walizki, ku rozpaczy moich znajomych wygrzewam się w słońcu, a oni zaczynają wyciągać z szafy grubsze kurtki. Dziś wyjaśniam dlaczego podróże poza sezonem to świetna inwestycja.

Podróże poza sezonem – dlaczego warto?

Podróże poza sezonem to przede wszystkim gwarancja niższej ceny. Zaczynając od noclegów na jedzeniu kończąc. Ba! Nawet ceny pamiątek potrafią polecieć w dół. Nagle nie trzeba bookować noclegu 2 miesiące wcześniej. Nawet 2 tygodnie przed wyjazdem znajdziecie coś fajnego i taniego. Istny raj niskobudżetowego turysty/podróżnika.
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki 3/4 japońskich turystów znika z powierzchni ziemi. Reszta też. Jeśli Waszą pasją jest fotografowania to podróż poza sezonem daje rzadką możliwość fotografowania z pustym kadrem. I nie musicie na to czekać 20 minut, ani wstawać o 5 rano. Większość miast bez tłumu turystów staje się nagle piękniejsza. To robi na prawdę dużą różnicę kiedy możesz wybić kawę pod Fontanną di Trevi sam na sam.

Bilety lotnicze za grosze

Jeśli do tej pory marzyłeś o jakimś kierunku, ale nie był on w zasięgu Twoich możliwości to czas najwyższy rozejrzeć się za tym połączeniem w innym miesiącach niż czerwiec, lipiec czy sierpień. Podróże poza sezonem to także oszczędność na biletach lotniczych. Linie lotnicze w sezonie letnim przeżywają prawdziwe oblężenie, a ceny idą w górę. Marzysz o Maderze? W październiku bilety w obie strony z bagażem rejestrowanym kupisz nawet za 200 czy 300 zł. Tylko pomyśl: książka, pusta plaża i Ty. Brzmi zdecydowanie bardziej zachęcająco niż tłumy ludzi na plaży w Chorwacji.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz