Najlepszy hostel na świecie — zobacz jak wygląda zwycięzca Hoscara!

Serwis Hostelsword.com przyznał Hoscary czyli nagrody dla najlepszych hosteli na świecie. Nagrody dla najlepszych z najlepszych przyznano na podstawie recenzji milionów podróżnych, którzy oceniali takie elementy jak wygoda, wystrój, udogodnienia i wiele innych. W tym roku najlepszy hostel na świecie to The RoadHouse, który znajduje się w Pradze. Czym wyróżnia się ten obiekt na tle innych z tej kategorii?

Najlepszy hostel na świecie znajduje się w sercu Pragi

Właścicielami obiektu są dwaj Kanadyjczycy, którzy postanowili stworzyć miejsce o przyjemnej i rodzinnej atmosferze. Ich przygoda z branżą rozpoczęła się w 2008 roku kiedy to pracowali w schronisku. Cztery lata później zdecydowali się otworzyć pierwszy własny obiekt: MadHouse. Hostel bardzo szybko stał się popularny, a Kraig i Rod postanowili zrealizować marzenie o kolejnym miejscu tego typu. Tak powstał The RoadHouse.

Gospodarze dbają o to aby najlepszy hostel na świecie mógł się pochwalić przyjazną i rodzinną atmosferą. Organizują wspólne wieczorne kolacje, wypady na lokalne festiwale czy wieczory z planszówkami. Goście hostelu podkreślają, że międzynarodowy personel jest skarbnicą wiedzy odnośnie atrakcji jakie czekają na podróżników w Pradze. Dla właścicieli obiektu niezwykle ważne było stworzenie miejsca, w którym każdy poczuje się jak w domu. Podróżni mogą skorzystać z dużej nowoczesnej kuchni, zjeść posiłek przy wspólnym stole albo zrelaksować się w pokoju wspólnym np. oglądając telewizję albo pijąc piwo. Najważniejszą misją tego miejsca jest jednak budowanie relacji międzyludzkich. Właściciele The RoadHouse słusznie zauważają, że podróże to nie tylko miejsca, ale przede wszystkim ludzie, których spotykamy na swojej drodze.

Hostel The RoadHouse stał się już niezwykle popularnym miejscem wśród podróżujących samodzielnie podróżników. W związku z tym może być problem z rezerwacją noclegu na ostatnią chwilę. Łóżko w pokoju wieloosobowym można tu zarezerwować średnio za 113 zł osoba/doba.

Oprócz hostelu zlokalizowanego w Pradze w kategorii najlepszy hostel na świecie wyróżniono 9 innych obiektów:

  • Soul Kitchen – Sankt Petersburg, Rosja
  • Hostel One Miru – Praga, Czechy
  • Cozy Nook Hotel – Da Lat, Vietnam
  • Adventure Q2 Hostel — Queenstown, Nowa Zelandia
  • Adventure Queenstown Hostel — Queenstown, Nowa Zelandia
  • The House of Sandeman — Porto, Portugalia
  • Hostel Lullaby — Chiang Mai, Tajlandia
  • Hostel Majdas — Mostar, Bośnia I Hercegowina
  • Star Hostel — Tajpej, Tajwan

Czytaj również: Hotele dla wegetarian — fanaberia czy odpowiedź na potrzeby klientów?

Źródło zdjęć: booking.com (4)

 

Post Author: Milena

Dodaj komentarz