Revolut — niezbędnik każdego oszczędnego podróżnika?

Mówi się, że Revolut to karta walutowa idealna. Brak dodatkowych opłat, proste zasady, wszystkie waluty w jednym miejscu. Czy jest jakaś rysa na szkle? W tym wpisie przedstawię zalety i wady (?) tego rozwiązania. Na samym końcu czeka na Was natomiast limitowana zniżka.

Ile możesz wycisnąć z Revoluta?

Revolut jest brytyjskim start upem. Wszystkich, którzy w tym momencie się zaniepokoili, uspokajam. Pod koniec 2018 roku firma otrzymała Europejską Licencję Bankową. Oznacza to, że posiada zabezpieczenie w postaci gwarancji środków, a Wasze pieniądze są bezpieczne.

W ramach usługi Revolut możecie założyć aż 24 subkonta walutowe a wśród nich euro, funty, bahty, dolary singapurskie i znacznie więcej. W każdej chwili macie dostęp do swoich pieniędzy za pośrednictwem dedykowanej aplikacji oraz fizycznej karty.

Revolut rozlicza płatności na podstawie kursu międzybankowego. To bardzo ważna informacja dla każdego użytkownika, ponieważ ta forma rozliczeń jest najkorzystniejsza. Brzmi dobrze, prawda? Czas zacząć korzystać z naszej karty. Najpierw musimy ją jednak doładować. Jak to zrobić? Mamy 3 opcje: doładowanie za pośrednictwem karty innego baku, przelew oraz doładowanie Apple Pay.

Warto wiedzieć! Istnieje opcja automatycznego doładowania konta, która może być niezwykle przydatna w podróży. W aplikacji można ustawić wysokość salda, poniżej którego chcecie zasilić swoje konto. Jeśli macie podpiętą kartę innego banku, Revolut zostanie automatycznie zasilony.

Warto również wiedzieć jak są rozliczane transakcje?  Załóżmy, że chcemy zapłacić za obiad w Bangkoku czyli będziemy płacili w bahtach tajskich. Opcje rozliczenia płatności mamy wtedy dwie: jeśli na subkoncie z tą walutą posiadamy wystarczające środki to bez żadnych dodatkowych opłat. Może się jednak okazać, że mamy na naszym wirtualnym koncie zbyt mało bahtów. Wtedy należność zostanie rozliczona z innego subkonta o najwyższym saldzie. Waluty zostaną przeliczone na podstawie kursu międzybankowego. Jeśli płatności będziecie dokonywać w tygodniu nie poniesiecie żadnej opłaty. W weekend trzeba się będzie liczyć 0,5 % prowizji.

Jest jeszcze jedna sytuacja, którą należy omówić. Może się okazać, że kartą Revolut będziecie chcieli zapłacić w innej niż 24 wspierane waluty. Oczywiście możecie zrealizować taką płatność. Będzie wtedy obowiązywała druga z powyższych opcji rozliczenia. Wyższa będzie jednak prowizja weekendowa i będzie wynosić 1%.

Czy Revolut jest usługą bezpłatną?

Tak, jeśli rozważnie będziecie korzystać z karty nie poniesiecie żadnych kosztów. Revolut jest bezpłatny, ale trzeba uważać na poniższe limity:

  • Wypłaty z bankomatów: bez dodatkowych kosztów do 200 euro lub ekwiwalent tej kwoty w danej walucie
  • Zasilenie konta: do 400 000 zł
  • Wymiana walut: bez dodatkowych kosztów do 6 000 euro

Inne zasady obowiązują użytkowników wersji premium, ale są to pakiety dodatkowo obciążone miesięczną opłatą.

 Gdzie te wady?

Problem w tym, że dla mnie ich tu nie ma. Oczywiście, możemy się czepiać, chcieć wyższych limitów na wypłatę z bankomatu czy wymianę walut. Prawda jest jednak taka, że uważnie korzystając z tego produktu będziemy dostrzegać wyłącznie jego zalety.

Dla mnie rozwiązanie to jest już niezbędnikiem w podróży. Koniec z kolekcjonowanie pozostałego bilonu w domu, koniec z walaniem się kilku walut w portfelu. Wygoda to ważny element podróży i warto o nią zadbać.

Otrzymaj 15 zł na start!

Jeśli chcecie zacząć korzystać z Revolut możecie zgarnąć dodatkową nagrodę — 15 zł na start. Wystarczy, że zarejestrujecie się korzystając z linku poniżej.

Warto dopilnować, aby wypełnić formularz korzystając z dedykowanego linka. Jeśli zarejestrujecie się na stronie głównej Revoluta nie otrzymacie bonusów.  Po kliknięciu wyświetli Wam się komunikat o możliwości odebrania zniżki. Potem pozostaje Wam już tylko weryfikacja tożsamości i zamówienie fizycznej karty. Z wirtualnych opcji Revoluta będziecie mogli korzystać od razu.

Odbierz 15 zł premii na start

A jeśli jeszcze się wahacie to podsumujmy korzyści:

  • Możliwość posiadania 24 subkont walutowych
  • Dostęp do kart fizycznej i kart wirtualnych
  • Intuicyjna aplikacja umożliwiająca bieżącą kontrolę wydatków, stanu konta i wymiany walut
  • Najkorzystniejszy kurs wymiany walut (po kursie międzybankowym)
  • Możliwość automatycznego doładowywania konta na podstawie wysokości salda
  • Bezpłatne korzystanie (ale w ramach podanych powyżej limitów)
  • Dodatkowo: 15 zł na start dla nowych użytkowników

Warto wiedzieć! Najkorzystniejszy kurs wymiany walut otrzymamy w dni robocze. W przypadku wymiany w weekend doliczy prowizję w wysokości 0,5%, która jest dla nich zabezpieczeniem przed ryzykiem kursowym.

Powyższy wpis nie jest wpisem sponsorowanym. Opinie wyrażone powyżej należą do mnie i wynikają z użytkowania produktu, który opisuję.

Post Author: Milena

Dodaj komentarz